back

Президент провів телефонну розмову з Прем'єр-міністром Італії

23-12-2016 | 08:04

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з Прем'єр-міністром Італії Паоло Джентілоні.

Глава держави привітав Паоло Джентілоні з нещодавнім призначенням на посаду Прем'єр-міністра Італії та висловив сподівання на зміцнення плідної співпраці, як у двосторонньому форматі, так і в рамках міжнародних структур.

Петро Порошенко наголосив на важливості продовження твердої підтримки України у питаннях відновлення територіальної цілісності та суверенітету, а також проведення важливих реформ під час наступного головування Італії в рамках Великої Сімки протягом 2017 року.

Сторони домовилися про більш тісну координацію дій із забезпечення виконання Мінських домовленостей, а також у справі деокупації Криму. Паоло Джентілоні привітав ініціативи Петра Порошенка щодо необхідності оголошення, починаючи з 24 грудня, сталого та тривалого режиму припинення вогню на Донбасі, а також негайного звільнення всіх заручників.

Паоло Джентілоні також підтвердив готовність сприяти прискоренню виконання останніх процедур з боку ЄС, пов'язаних з наданням безвізового режиму українським громадянам.

Глава Уряду Італії високо оцінив роль Президента України у проведенні успішної спецоперації з віднайдення вкрадених з музею Верони 17 картин італійських художників та подякував за їх повернення італійській стороні.

Президент запросив Главу Уряду Італії здійснити візит до України в 2017 році, що було з вдячністю прийнято.

Прес-служба Президента України