20-12-2016 | 14:57
Цьогоріч до Урядової програми з утеплення приєдналося 410 ОСББ, тоді як минулого року охочих скористатися державною допомогою на утеплення було лише 194. За весь час дії зазначеної програми урядовою безповоротною фінансовою допомогою на енергоефективні заходи скористалися понад 600 ОСББ, залучивши більше 74,5 мільйона гривень.
— Результати моніторингу доводять, що хвиля утеплення багатоповерхівок, започаткована ще у травні 2015 року, набрала нових висот. ОСББ повірили Державі, у дієвість програми, у те, що Уряд справді надає безповоротну фінансову допомогу на утеплення, і, головне, у те, що енергоефективні заходи дійсно дозволяють в рази менше витрачати кошти на оплату рахунків за спожиті енергоресурси. Деякі з ОСББ уже вдруге та втретє звертаються до програми з метою впровадження комплексних заходів з термомодернізації багатоповерхівок. Це доводить, що Уряд обрав та запровадив прозорий і дієвий механізм співфінансування заходів з енергоефективності, — прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.
Також він пояснив усі переваги механізму, покладеного в основу програми. По-перше, для учасників повністю виключено потребу контактувати з чиновниками — усі питання вирішуються в межах банківської установи. Крім того, відсутня можливість штучного завищення вартості енергоефективних товарів учасниками, оскільки члени ОСББ співфінансують зазначені заходи, а Держенергоефективності надає компенсацію лише частково.
По-друге, учасники не обмежені у виборі продавців чи виробників енергоефективних товарів, надавачів послуг і робіт з їх встановлення. Цим виключена можливість лобіювання інтересів окремих компаній або виробників.
По-третє, відшкодування надається в максимально короткі терміни, а саме — впродовж 1-2 місяців з моменту оформлення кредиту.
По-четверте, для ОСББ та ЖБК передбачено найбільший розмір допомоги — 40% від обсягу залучених на утеплення кредитних коштів. Якщо у багатоповерхівці проживають сім’ї-отримувачі субсидії, то компенсація може сягнути 70%.
Слід зазначити, що ОСББ може отримати додаткову фінансову допомогу на енергоефективні заходи не лише з державного бюджету, а ще й з місцевого. Перевірити, чи діє в області, районі чи місті місцева програма з відшкодування за «теплими» кредитами, можна за допомогою Інтерактивної карти на сайті Держенергоефективності.
За повідомленням Управління комунікації та зв’язків
з громадськістю Держенергоефективності України