back

Реанімобіль – обласній дитячій лікарні

20-12-2016 | 09:48

Маленька палата інтенсивної терапії, яка допомагає лікарям рятувати життя немовлят з надмалою вагою. Новий сучасний реанімобіль — подарунок до Дня Святого Миколая отримали співробітники і пацієнти обласної дитячої лікарні. В Чернігові це перший реанімобіль такого класу. На його придбання з обласного бюджету було виділено близько 4 мільйонів гривень.

Новонароджені з вагою у 500 грамів і трохи більше потребують особливого догляду і часто у центральних районних лікарнях надати відповідну медичну допомогу просто не мають змоги. Проблема транспортування недоношених немовлят на Чернігівщині вирішена. Автопарк обласної дитячої лікарні поповнено сучасним реанімобілем, аналога якому досі в області не було.

Олександр Карета, головний лікар обласної дитячої лікарні: «Транспортують до нас дітей від 500 грамів і більшою вагою. Цей реанімобіль буде пристосований для транспортування саме новонароджених: для дітей більш старшого віку у нас є інші автомобілі, які ми утримуємо в належному стані і в любу хвилину можемо надавати допомогу дітям області».

Гроші на придбання спецавтомобілю були виділені з обласного бюджету. Майже 4 мільйони гривень — більша частка з цих коштів пішла на спеціалізоване медичне обладнання.

Петро Гармаш, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації: «Наявні балони кисневі. Стоїть воно на пневмостолі — це одна з найдорожчих опцій. Під час руху вона відіб’є всі нерівності. Укомплектована монітором для відслідковування стану дитинки. Є підігрів, свій мікроклімат. Також і в салоні свій мікроклімат. Загальна кількість дітей, яких ми транспортуємо за рік, — десь 120-130 дітей. Окрім того ми ще транспортуємо наших дітей і до Києва до профільних лікувальних закладів».

Недоношених немовлят до Чернігівської обласної лікарні привозять з різних регіонів області. Окрема проблема — місто Прилуки, кажуть анестезіологи. Тепер шлях до Чернігова і з найвіддаленіших районів стане в рази легшим.

Михайло Клим, завідуючий відділенням анестезіології обласної дитячої лікарні: «Можливість проведення інфузійної підтримки, дихальної підтримки. Слідкувати за температурою, за основними показниками, тобто є поліфункціональний монітор. Дай Бог, щоб ця машинка служила нам доброю і вірною службою і головне, щоб було менше таких пацієнтів у нас. Щоб вони всі народжувались доношені, красиві, рожеві. Щоб поповнювалось українське населення».

Валерій Куліч, голова облдержадміністрації: «З нашою демографією нам дійсно важливо боротися за кожну дитинку. Дай Бог, щоб рівень виживання з наявністю такого автомобіля таких діточок у нас покращився».

В будь-який час реанімобіль готовий виїхати і надати медичну допомогу. Проте в День Святого Миколая, приймаючи такий дарунок, лікарі думають про одне — аби менше було виїздів.

Валерій Куліч: «В День Св. Миколая вітаємо обласну дитячу лікарню з таким чудовим оновленням матеріально-технічної бази. Нам по області потрібно як мінімум 56 автомобілів швидкої допомоги для того, щоб повністю забезпечити всю область. Тому перш за все ми забезпечили обласну дитячу лікарню, а на наступний рік плануємо оновлення і в обласній лікарні, і в інших медичних закладах. Тому ця робота буде продовжуватись».


Прес-служба облдержадміністрації

за матеріалами телеканалу «Сівер»