back

КРИМ – у серцях чернігівців

19-12-2016 | 11:10

Уже більше двох років Крим перебуває під окупаційною владою Російської Федерації. А кримські татари – корінний народ – зазнають утисків та, часом, вимушені шукати собі новий дім.

На території Чернігівської області проживає більше 100 сімей вимушених переселенців із Криму.

Проведення обласної мистецької акції «Мій Крим» засвідчує солідарність чернігівців з народами, які проживають на території окупованого Криму.

Засудити репресії щодо кримських татар, підтримати політув’язнених кримчан, висловити розуміння щодо болю від втрати історичної спадщини кримського народу та наголосити, що Крим у серці кожного українця як невід’ємна частина єдиної країни – є головним у проведенні цієї акції.

У неділю, 18-го відбулося офіційне її відкриття у кіно-культурному мистецькому центрі з національно-патріотичного виховання для дітей та молоді.

Чимало чернігівців та переселенців уже змогли оглянути тематичну виставку «Мій Крим». Вона включає картини кримських та чернігівських художників, фотографії та дитячі малюнки із зображенням Криму.

– Люди несуть фотографії, щоб сказати, що Крим в наших серцях. Кожен із нас відверто каже «МІЙ КРИМ». Ми віримо, що незабаром усі вимушені переселенці повернуться додому, – зазначила заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова.

На відкриття акції «Мій Крим» до Чернігова завітав Голова Меджлісу кримсько-татарського народу, народний депутат трьох скликань Рефат Чубаров.

На прес-конференції він поділився своїми враженнями від організованої акції. За його словами, він не очікував такої масштабності.

– Акція «Мій Крим» буде «бальзамом» для душі кожного кримчанина. Можливо, раніше вони і не знали, де знаходиться Чернігів. Але після виходу репортажу по кримському телебаченню люди зрозуміють, що їх підтримують і не залишають наодинці з їх болем, – поділився Рефат Чубаров із журналістами.

Також він зазначив, що без підтримки обласної влади акція не набрала б такого розмаху, і висловив вдячність її організаторам.

Переселенці з сім’ями та всі бажаючі переглянули виступи представників білоруського, вірменського, азербайджанського та єврейського товариств. По закінченню концертної програми всіх бажаючих запросили безкоштовно переглянути художній фільм «Хайтарма».

Діти переселенців отримали солодкі подарунки від представників Кримської громади Чернігівщини.

До акції долучилися всі райони Чернігівщини. У містах та селах відбулися тематичні виставки, виховні години, зустрічі, благодійні заходи.


<>br


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації