back

Геннадій Зубко: 2016 року 159 ОТГ вийшли на прямі міжбюджетні відносини із держбюджетом

16-12-2016 | 15:42

- На сьогодні в Україні створено 367 ОТГ, здатних самостійно вирішувати питання місцевого значення. Децентралізація вже незворотна і невдовзі наблизиться до екватора. У рамках фінансової децентралізації унормовано питання передачі органам місцевого самоврядування додаткових бюджетних повноважень, - наголосив Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіональної політики, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час підсумкової колегії Міністерства.

За його словами, 159 ОТГ вийшли на прямі міжбюджетні відносини із держбюджетом та отримали у 2016 році міжбюджетні трансферти (освітню, медичну субвенції, мільярд гривень субвенції з держбюджету на формування інфраструктури територій громад).

- Отримано перший транш секторальної бюджетної підтримки ЄС у 23 мільйони євро на безоплатній і безповоротній основі для проектів регіонального розвитку, спрямованих на досягнення цілей Державної стратегії регіонального розвитку, - зауважив Геннадій Зубко.

Він наголосив, що затверджено 25 регіональних стратегій.

Створено правові основи для розвитку агенцій регіонального розвитку, розпочато процес їх створення в регіонах. Затверджено Державну програму розвитку транскордонного співробітництва на 2016-2020 роки, якою передбачена реалізація 25 проектів, - зауважив Зубко.

Він повідомив, що поточного року започатковано реалізацію програми «U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку», із обсягом фінансування 97 мільйонів євро.

З презентацією «Децентралізація та енергоефективність: стан реалізації ключових реформ країни» можна ознайомитись за посиланням.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України