back

Президент: Український суд стане більш відкритим, зрозумілим, доступним, а головне – професійним і некорумпованим

16-12-2016 | 08:19

Президент Петро Порошенко переконаний, що завдяки проведенню судової реформи правосуддя в Україні стане доступним, відритим, професійним і некорумпованим.

В присутності Глави Держави, присягу склали судді, які були призначені на посаду у перехідний період судової реформи задля забезпечення громадянам доступу до правосуддя. За даними Ради суддів України, на цьому етапі через звільнення значної кількості старих суддів має місце недоукомплектація судів різних інстанцій, що унеможливлювало їх ефективну роботу.

Глава держави звернув увагу новопризначених суддів на те, що зараз наша країна переживає якісно новий період свого розвитку, а її громадяни особливо гостро потребують захисту правди, справедливості, чесного і справедливого суду. Президент зазначив, що на суддів, які сьогодні приведені до присяги, покладається величезна відповідальність.

Петро Порошенко акцентував, що новопризначені судді першими розпочинають свою роботу в умовах зміненого Основного закону України. Наступними складатимуть присягу судді нового Верховного Суду, конкурс до якого зараз триває. Впродовж найближчих трьох місяців кандидати, які подали свої документи для участі в конкурсі, пройдуть декілька етапів відбору. Петро Порошенко закликав комісію бути чесною, неупередженою та відкритою, а громадськість пильно слідкувати за ходом конкурсу.

Глава держави висловив сподівання, що законопроект «Про Вищу раду правосуддя» буде доопрацьовано з врахуванням зауважень і ухвалено вже наступного тижня.

Ще одним пріоритетом Президент назвав розроблений Радою з питань судової реформи та підтриманий Венеціанською комісією законопроект «Про Конституційний Суд України», який встановлює конкурсні процедури відбору суддів Конституційного Суду, запроваджує новацію – інститут конституційної скарги, яка є додатковим механізмом захисту прав і свобод громадян. Не менш важливим, на думку Петра Порошенка, є доопрацювання та прийняття нового процесуального законодавства.

Прес-служба Президента України