back

Профільний Комітет Парламенту схвалив законопроект, що надасть інвесторам повний доступ до ринку енергосервісу у бюджетній сфері

09-12-2016 | 09:12

Цього тижня Комітетом Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва схвалено редакцію законопроекту щодо змін механізму закупівлі енергосервісу для його розгляду у другому читанні.

– Законопроект про внесення змін до базового закону з енергосервісу вже на фінішній прямій. Саме від нього залежить повноцінний запуск ЕСКО-механізму у бюджетній сфері, що має зняти існуючі законодавчі обмеження щодо роботи інвесторів у цій сфері. Крім того, передбачено проведення закупівель енергосервісу виключно через систему «PROZORRO», – прокоментував рішення Комітету Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Голова Агентства також нагадав, що енергосервіс – ефективний європейський інструмент підвищення рівня енергоефективності у будівлях бюджетної сфери. Його ключова особливість – впровадження ЕСКО-компанією заходів з енергоефективності у школах, лікарнях, дитсадках тощо без залучення додаткових бюджетних коштів. При цьому вкладені інвестиції енергосервісна компанія повертає виключно за рахунок зекономлених бюджетною установою витрат на комунальні послуги та енергоносії.

На сьогодні укладено вже 19 ЕСКО-договорів у чотирьох областях України: Вінницькій, Одеській, Полтавській та Київській.


Довідково.


4 жовтня 2016 року Верховна Рада України прийняла за основу законопроект про внесення змін до базового закону з енергосервісу – Закону України № 327-VIII від 09.04.2015 «Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації».

За матеріалами управління комунікації та зв’язків
з громадськістю Держенергоефективності України