back

У «Школі молодого журналіста» навчалися критично мислити

09-12-2016 | 08:25

Аналізувати медіаповідомлення та помічати в них пропаганду та цензуру є одним із найважливіших умінь кваліфікованого журналіста. Про це говорили 8 грудня на черговій зустрічі «Школи молодого журналіста».

Однак, для чіткого розуміння якості медіапродукту не лише журналістам, а й усім свідомим громадянам, варто дати відповідь на такі питання: хто власник ЗМІ; чому доносять саме цей меседж; який результат хочуть отримати після розміщення новини тощо.

– У своїй роботі журналіст має дотримуватися інформаційної гігієни. Розуміти як на нього впливає певний контент, а при підготовці власних матеріалів — бути об’єктивним і не піддаватися емоціям,– зазначив Валерій Сорокін, начальник відділу співпраці зі ЗМІ Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА, розпочинаючи тренінг по медіаграмотності.

Учасники тренінгу попрактикувалися розпізнавати фейки та виокремлювати прийоми маніпуляції.

Говорили й про те, яким джерелам інформації при підготовці журналістського матеріалу варто довіряти. Зазначали про специфіку роботи з документами та особливості спілкування з «джерелами-людьми».

Зокрема, Наталія Іващенко, головний спеціаліст відділу співпраці зі ЗМІ Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА, поділилася з учасниками зустрічі практичними порадами з цієї теми.

Окремий аспект розмови – робота прес-служб органів влади та їх взаємодія з журналістами.

Варто зауважити, що завданням школи є не лише висвітлення теоретичних основ журналістики, а їх практичне втілення.

Читати також «У «Школі молодого журналіста» навчали ефективному інтерв’юванню»

Проект «Школа молодого журналіста» реалізується Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА спільно з Асоціацією регіональних ЗМІ та благодійним фондом «Майбутнє Чернігівщини».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації