back

Президент дав старт роботі відновленої телерадіовежі на горі Карачун

06-12-2016 | 08:16

Президент Петро Порошенко під час робочої поїздки у Донецьку область відвідав гору Карачун поблизу міста Краматорськ та взяв участь у запуску роботи відновленої радіотелепередавальної станції.

«Надзвичайно приємно, що на сьогоднішній день ми можемо констатувати, що те завдання, яке я поставив щодо відновлення українських теле- і радіоканалів починає твердо втілюватися в життя, у тому числі із запуском телерадіовежі «Карачун», - сказав Глава держави, вітаючи присутніх із цією подією.

Петро Порошенко ознайомився з налаштуванням телевізійних передавачів у кімнаті управління та контролю телерадіовежі, яка транслюватиме 10 загальнонаціональних та 4 місцевих канали.

«Сьогодні відбулася надзвичайно важлива подія, яку чекали більше двох років мешканці Донецької області. Починаючи від Красноармійська і завершуючи Лисичанськом, починаючи від Горлівки і завершуючи Ізюмом ми можемо бачити це мовлення», - сказав Президент. Він також поставив завдання розробити дорожню карту і графік відновлення мовлення українських телеканалів для мешканців Донецька, Макіївки, Єнакієвого, Шахтарська тощо.

За допомогою відеозв’язку Петро Порошенко поспілкувався з першим заступником міського голови Торецька Ярославом Руденко щодо якості отримання телевізійного сигналу, зображення та отримав схвальний відгук про якість трансляції. «Я вас вітаю з тим, що нарешті мешканці міста Торецьк мають впевнений прийом українських телеканалів і радіомовлення. Будемо сподіватися, що наші кроки, які спрямовані на деокупацію окупованих територій дадуть нам можливість швидше відновити український прапор і український суверенітет на окупованих територіях. Я тільки повернувся з околиць Горлівки і можу вам сказати, що дуже приємно, що сьогодні мешканці Горлівки, я сподіваюся, матимуть можливість дивитися українські телеканали», - сказав Глава держави.

Президент зауважив, що роботи по зведенню вежі та початку трансляції українських телеканалів були завершені раніше запланованого терміну. «Ця вежа мала бути введена в експлуатацію у 2017 році, орієнтовно в кінці січня – на початку лютого. Під час організаційної наради, яка відбулась тут, було посталено завдання ввести її в експлуатацію в межах листопада – початку грудня 2016 року», - зазначив Глава держави.

Президент повідомив, що на телерадіовежі у Карачуні встановлено потужні передавачі 20 кВт, які було передано Україні Польщею в рамках співпраці в сфері оборони.

Президент також пересвідчився у якості радіосигналу. У прямому ефірі радіо «Армія FM» Глава держави поспілкувався з військовослужбовцями, які виконують бойові завдання на лінії розмежування у зоні проведення АТО. Радіозв'язок було встановлено з Волновахою, Широкіно, Святогірськом, Верхньоторецьком.

Петро Порошенко привітав бійців та всіх слухачів «Армія FM» зі Днем Збройних Сил Україні, 25-та річниця яких святкуватиметься 6 грудня. «Дякую вам за службу. Пишаюся такою армією, такими Збройними Силами України, які користуються заслуженою шаною і повагою народу, є оплотом української незалежності і суверенітету. І є яскравою демонстрацією того, що нам вдалося зробити за ці 2,5 роки», - сказав Глава держави.

Президент також вшанував пам’ять загиблих воїнів АТО та поклав квіти до пам’ятного знаку українським героям на горі Карачун.

Радіотелепередавальна станція Краматорськ (РТПС) разом із радіотелевежею була знищена терористами в липні 2014 року, що унеможливило трансляцію українських телеканалів та передачу радіосигналу. На сьогоднішній день, після відновлення роботи РТПС, на території Донецької області розпочато ретрансляцію телевізійних програм усіх 14-ти запланованих аналогових каналів та 13-ти радіопрограм, здійснюється повне технічне обслуговування і експлуатація мереж зв’язку, супутникового та ефірного телерадіомовлення. Зокрема, у тестовому режимі для мешканців Донецької області доступні Перший національний, Інтер, ТРК Україна, Новий канал, 1+1 , СТБ, 5 канал та інші.

Прес-служба Президента України