01-12-2016 | 10:49
29 листопада у прес-центрі «Чернігівський вибір» відбулася прес-конференція на тему «Соціальні послуги для дітей з інвалідністю». У заході взяли участь виконавчий директор ГО «Голос батьків» Олена Трубенок, голова правління ГО «Голос батьків» Ольга Дей та директор Чернігівського навчально-реабілітаційного центру №2 Регіна Гусак.
– Проект «Інформаційна кампанія «Соціальні послуги для дітей з інвалідністю» пов'язаний з тим, що організація «Голос батьків» розпочинає реалізацію двох проектів. Один проект – «Соціальна адаптація дітей з інвалідністю в Чернігівській області» – вже розпочався. Він реалізується за підтримки ЄС у партнерстві з Українським незалежним центром політичних досліджень та Спілкою Робітничих Самаритян Грузія (ASB-Georgia) в рамках проекту «Соціальні послуги – спільними зусиллями». І другий – це проект-переможець в бюджеті участі створення групи денного перебування для дітей з інвалідністю, що не відвідують навчальні заклади, – повідомила Олена Трубенок.
За словами представниці ГО «Голос батьків», створення групи денного перебування для особливих дітей є давньою мрією і батьків, і малечі. Бо виховання особливої дитини – це складна праця. Дуже часто тато і мама потребують психологічної, інформаційної та соціальної підтримки. Можливість привести дитину у такий собі «садочок», у першу чергу, допомагатиме соціалізації. По-друге, батьки матимуть кілька годин вільного часу, а, по-третє, з дітьми працюватимуть надійні та досвідчені педагоги, психологи, інші батьки.
– У рамках проектів «Соціальна адаптація дітей з інвалідністю в Чернігівській області» та «Група денного перебування для дітей з інвалідністю» 90% послуг будуть спрямовані на створення денного догляду. Діти шкільного віку від 6 до 18 років (це проектні рамки, але ми працюємо і з молодшими дітьми, і зі старшими) матимуть змогу 4 або 5 днів на тиждень перебувати у стінах громадської організації «Голос батьків» під наглядом соціальних працівників та педагогів. Буде надаватися основна послуга догляду – допомога в побуті, санітарно-гігієнічних процедурах, прийманні їжі, читанні, організації дозвілля і в тому числі будуть розвиваючі заняття, – розповіла Олена Трубенок.
Також передбачена послуга соціально-побутової реабілітації, яка поширюватиметься і на дітей, які відвідують навчальні заклади (класи з інклюзією або звичайні), але не встигають засвоювати побутові та соціальні навички під час навчань або спілкування в родині через порушення здоров’я. Такі заняття проводитимуться по суботах.
– Ми вже розпочали інформаційну кампанію, в рамках якої провели ряд презентацій для батьків особливих дітей. На сьогодні ми вже маємо 40 запитів від батьків на перебування дітей в групах денного перебування, – зазначила виконавчий директор ГО «Голос батьків». І додала, що фахівці організації також працюватимуть з батьками особливих дітей.
За словами директора Чернігівського навчально-реабілітаційного центру №2 Регіни Гусак, батьки зможуть отримувати консультації стосовно того, яку форму навчання обрати для дитини: інклюзивну, індивідуальну чи у спеціалізованому закладі.
– Ми будемо акцентувати увагу батьків на тому, що найкращий стиль поведінки – це «разом з дитиною, спільно з дитиною». А що стосується співпраці з педагогами, бо часто батьки намагаються перекласти свою відповідальність на вчителів, то тут основний принцип - «не вимагаю, а допомагаю». Адже відповідальність за щастя і життя дитини лежить на батьках, – наголосила Регіна Гусак.
– Надання послуг буде якісним, бо ми самі – батьки особливих дітей, а тому знаємо, якої допомоги або уваги вони потребують. Маючи особливу дитину, батьки зв’язані з нею постійно, наче пуповиною, – висловила переконання голова ГО «Голос батьків» Ольга Дей, мама особливої дитини. Також вона запросила батьків особливих дітей приходити до центру і приєднуватися до ГО «Голос батьків».
– Поки будуть реалізовуватися ці два проекти, ми будемо шукати фінансування для їх продовження. На нашу думку, стабільним джерелом таких послуг може стати соціальне замовлення. У Чернігові та області такий механізм ще не працює. І тому, починаючи з наступного року, ми будемо шукати можливості, щоб пролобіювати програму соціального замовлення. Сподіваємося отримати таке соціальне замовлення від місцевої влади, – сказала Олена Трубенок.
Громадська організація «Голос батьків», на базі якої працюватиме денна група для особливих дітей, знаходиться за адресою: вулиця Захисників України, 9-б. Вона працюватиме з 10 до 15 години. На сьогодні група розрахована на 20 осіб (для дітей з Чернігова і мешканців приміських сіл), згодом представники громадської організації сподіваються збільшити кількість груп і взагалі стати Центром денного перебування для таких дітей.
Прес-центр «Чернігівський вибір»