back

Чернігівці відзначили третю річницю початку Революції Гідності

22-11-2016 | 11:14

У сквері імені М. Попудренка в Чернігові учора, 21 листопада, було досить людно. Учасники київського та чернігівського євромайданів, учасники АТО, громадські активісти, представники влади зібралися, щоб згадати початок доленосної для України події – Революції Гідності. Саме в цей день три роки тому на Майдані у Києві перші декілька сотень громадян висловили мирний протест діям тодішньої влади. Сьогодні ж цей день відзначається як свято вільних українців.

«Вогонь і лід Майдану» – саме під такою назвою активісти представили культурно-просвітницьку програму, під час якої всі бажаючі мали змогу переглянути однойменну фотовиставку Ігоря Волосянкіна та Маріанни Харді. Окрім того, на встановленому в парку екрані транслювалися документальні фільми про події 2013-2014 років.

Вже надвечір захід продовжився виступами учасників та очевидців Євромайдану та Революції Гідності. До акції долучилися голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч, голова обласної ради Ігор Вдовенко, представники органів місцевого самоврядування, народний депутат України Олександр Кодола.

Голова ОДА, звертаючись до зборів, зокрема, сказав: «Напевно, не всі сподівання, які ми мали в ті дні, здійснилися. Але для їх здійснення, переконаний, ми маємо разом робити конкретні справи – впроваджувати реальні зміни. Ще буквально півтора року тому я не був у владі. Але за той час, що я на посаді голови ОДА, найнеприємнішим спостереженням стало протиставлення влади й громади: «Ти – влада, ти – винен». Переконаний, що щось міняти в країні, робити зміни на краще ми можемо тільки разом. І можете бути впевнені в тому, що я зі свого боку докладаю та готовий і надалі докладати всіх зусиль, щоб разом рухатися вперед. Дійсно, складна ситуація нині, але ми обов’язково переможемо. Слава Україні!»

Згадали тих, хто віддав своє життя в боротьбі за майбутнє України, у тому числі й уродженців Чернігівського краю – Андрія Мовчана, Василя Прохорського, Віктора Орленка. У населених пунктах, звідки родом ці герої, також пройшли заходи до Дня Гідності і Свободи.

Акція у Чернігові завершилася покладанням квітів до Стели Героїв Небесної Сотні та запаленням лампадок.


До речі, державою здійснено передбачені законодавством виплати родинам загиблих під час Революції Гідності. В області сума грошової допомоги склала 381,4 тисячі гривень. Також двом жителям Чернігівщини, які отримали під час подій 2013-2014 років тяжкі тілесні ушкодження, надано 401 тисячу гривень, трьом особам з ушкодженнями середньої тяжкості – понад 212 тисяч гривень. Ще восьмеро учасників з легкими тілесними ушкодженнями найближчим часом отримають виплати на загальну суму 116 тисяч гривень.
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації