back

Погодження проектів землеустрою онлайн на e.land.gov.ua

18-11-2016 | 12:15

Днями Держгеокадастр та Державне агентство з питань електронного урядування презентували черговий електронний сервіс у сфері земельних відносин – онлайн замовлення та автоматичний розподіл проектів землеустрою на експертів.

Відтепер подати документи на погодження проекту землеустрою можна в онлайн-режимі через e.land.gov.ua протягом кількох хвилин. На сьогодні погодження відбувається у два візити до державних органів. Запровадження цього сервісу дає можливість виключити перший візит. Залишиться лише необхідність отримати документи після погодження.

Втім, головне, що за рахунок автоматизації та «сліпого» розподілу документів на виконавця значно підвищується прозорість та ефективність процесу розгляду документів від заявника та ухвалення відповідного рішення. Такі нововведення заощадять час та унеможливлять будь-які корупційні ризики.

Погодження проекту землеустрою є однією з найбільш важливих та одночасно складних адміністративних послуг. Щорічно українці погоджують понад 500 тисяч таких проектів. Завдяки запровадженню електронної послуги стартує принципово новий рівень якості обслуговування фізичних та юридичних осіб.

– Надання доступних, прозорих та некорупційних адміністративних послуг, що досягається шляхом переведення їх в електронну форму, – це те, що найбільше очікують громадяни та бізнес, – відзначив голова Державного агентства з питань електронного урядування України Олександр Риженко. – Ми зробили ще один важливий крок на шляху до запровадження е-урядування в Україні.

Ініціатива реалізується за підтримки проекту «Реформа управління на сході України», що виконується компанією Deutsche Gesellschaftfür Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини.

Таким чином, на сьогодні громадянам та бізнесу доступно вже п’ять електронних послуг у земельній сфері. Нагадаємо, що раніше запроваджено надання витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку, доступ до інформації про право власності і речові права на земельну ділянку онлайн та реєстрацію земельної ділянки.


Прес-служба Мінрегіону України