back

Добре і людям, і тваринам: у Козелецькому геріатричному пансіонаті відремонтували приміщення для підсобного господарства

15-11-2016 | 07:56

Відремонтовані приміщення підсобного господарства Козелецького геріатричного пансіонату вчора оглянув перший заступник голови ОДА Леонід Сахневич.

Реконструкція свинарника зі складом та корівника зі свинарником коштувала 1,15 мільйона гривень: 90% — гроші Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), 10% — обласний бюджет.

Пансіонат уже більше півстоліття практикує, як спосіб здешевлення харчування підопічних, розведення тварин та вирощування овочів на своїй території.

Заклад у власності має понад сто гектарів землі: 34 га — орної землі, інше — пасовища. Наразі у господарстві близько ста голів великої рогатої худоби та 140 свиней. Потребу у м’ясі та молоці для наших підопічних ми забезпечуємо самотужки,— розповідає директор геріатричного пансіонату Микола Шапка, — До слова, зараз маємо 193 підопічних, а заклад розрахований на 310 ліжко-місць.

Розповів очільник закладу і про організацію роботи у підсобному господарстві: є штатні працівники, допомагають і підопічні пансіонату. До слова, з останніми також укладається трудовий договір, згідно якого здійснюється оплата. Працюють люди похилого віку виключно з власного бажання та після консультації з лікарем. Однак, і за таких умов потреба у робочих руках все ж існує.

У задумі керівництва області та закладу розширення господарства. Адже найближчим часом оживе поки «законсервований» п’ятиповерховий корпус пансіонату.

Узгодивши всі питання з відповідними міністерствами, у названому корпусі плануємо відкрити психо-неврологічне відділення.

До кінця року до приміщення також за рахунок ДФРР (більше мільйона гривень) буде прокладено нову теплотрасу. Ремонт п’ятиповерхіки (перші 2 поверхи) розпочнемо за гроші обласної скарбниці, а наступного року теж готуватимемо проект на фінансування з фонду регіонального розвитку.

Варто зауважити, що до кінця цього року плануємо відкрити ще 16 об’єктів, які реконструювалися за рахунок ДФРР, — наголосив Леонід Сахневич.Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації