back

У Чернігові відбулася презентація нової книги Джеймса Мейса

11-11-2016 | 08:54

Презентація в Україні нової книги американсько-українського історика, публіциста, громадського діяча Джеймса Мейса «Україна: матеріалізація привидів» розпочалася із Чернігова. Ця подія відбулася учора, 10 листопада, у Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

В основі видання – статті Джеймса Мейса, присвячені історії України ХХ століття, її найбільшим трагедіям та здобуткам, а також подіям перших років незалежності.

Як зазначила дружина історика, яка є і упорядником книги, Наталія Дзюбенко-Мейс, до збірника увійшли вибрані статті. Вони стосуються історії українського народу в усіх аспектах – економіки, культури, мови, фінансів, громадянського суспільства, федералізації. Це і ментальний удар по українцях, пов'язаний із спадщиною Голодомору. Загалом книга ставить багато питань, водночас і дає багато відповідей.

У заході взяли участь заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова та перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук.

– Дуже прикро, що часто ми – українці – не знаємо своєї історії. Тому перед нами стоїть ще багато завдань, аби відбулось повноцінне становлення української держави, – наголосила Наталія Романова.

На презентацію завітали провідні науковці з Києва та Ніжина – дослідники історії України ХХ століття. Більшість з них особисто знали Джеймса Мейса.

До обговорення та висловлення своїх вражень долучилися і місцеві викладачі, працівники бібліотек, музеїв, громадські діячі, журналісти та студенти.

Вкотре згадувалося про порівняння українського Голодомору з трагедією корінних жителів Америки – індіанців, серед яких були й предки Джеймса Мейса, а також про його теорію «постгеноцидного суспільства».

На жаль, цієї видатної постаті немає поряд з нами вже 12 років. Проте він живий у своїх книгах, статтях, працях. Джеймса Мейса можна охарактеризувати його ж словами: «Треба вміти розуміти чужу біду». Він не тільки розумів біду України, а й любив нашу країну, переживав за її майбутнє, був у душі справжнім українцем.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації