back

Як триває ліквідація звалища люмінесцентних ламп біля села Змітнів

10-11-2016 | 12:02

Про попередження, ліквідацію та правильне поводження з небезпечними безхазяйними відходами говорили вчора, 9 листопада, під час засідання профільної обласної постійно діючої комісії при облдержадміністрації.

Засідання провів перший заступник голови ОДА Леонід Сахневич. У заході взяли участь члени обласної та голови відповідних районних комісій. Головне питання порядку денного – ситуація, яка склалася з небезпечними відходами, виявленими поблизу села Змітнів Сосницького району. В лісосмузі знайдено звалище близько 35 тисяч шкідливих відпрацьованих люмінесцентних ламп.

Голова Сосницької райдержадміністрації Валентин Очередько доповів присутнім про заходи, вжиті місцевою та районною владою по зменшенню негативного впливу цих відходів. Відповідно прозвітували й очільники структурних підрозділів.

Наразі встановлюються власники відпрацьованих ламп. Триває розслідування головним управлінням Національної поліції в області, за результатами якого обіцяють притягнути винних до відповідальності та зобов’язати їх здійснити утилізацію ламп за власний рахунок та відшкодувати заподіяні збитки.

Директор Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Катерина Тканко надала інформацію про користування сервісом Мінприроди «Інтерактивна мапа сміттєзвалищ». Цей ресурс дозволяє забезпечити оперативну інвентаризацію всіх наявних сміттєзвалищ в Україні – як легальних, так і стихійних. До того ж, місця накопичених відходів позначаються з геолокаційною прив’язкою.

Кожен може зайти на сторінку сервісу, зареєструватися і залишити повідомлення про звалище. Ця інформація оброблятиметься і надсилатиметься у вигляді звернень громадян до відповідних структур області.

Перший заступник голови ОДА Леонід Сахневич, підсумовуючи роботу комісії, наголосив на необхідності оперативного реагування відповідних служб на звернення громадян щодо виявлених безхазяйних відходів. Також він акцентував увагу на важливості випереджувальної роботи.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації