back

Я дуже шаную ту величезну справу, яку ви зробили для відновлення нашої незалежності, - Президент на зустрічі з нагоди 40-річчя заснування Української Гельсінської групи

10-11-2016 | 08:17

«Як український Президент я дуже шаную ту величезну справу, яку ви зробили для того, щоб взагалі створити Україну і відновити нашу незалежність», - сказав Президент під час зустрічі.

Глава держави відзначив, що справа правозахисників у питаннях відстоювання української державності сьогодні не втрачає актуальності: «Зараз Україна проходить одне з найважчих випробувань у своїй історії», - сказав він.

Президент висловив переконання в перемозі України: «Я твердо вірю в Україну, український народ, пишаюся тими Збройними Силами, які ми створили. Я твердо вірю в перемогу нашої української дипломатії і вірю в мудрість українського народу, який сьогодні не дає можливості Росії зсередини дестабілізувати ситуацію. Україна - щось дуже важливе в серці і ви довели це власними діями», -наголосив він.

Учасники зустрічі звернулися до Президента з пропозиціями щодо вдосконалення системи національного виховання молоді, гідного вшанування пам’яті українських правозахисників-дисидентів, реабілітації тих борців за волю України, які за збігом історичних обставин не отримали такого визнання, продовження процесу подальшої декомунізації та дерусифікації українського інформаційного простору, підсилення ролі громадянського суспільства та реформування політичної системи.

Президент наголосив на важливості відновлення історичної справедливості та донесення історичної правди про борців за волю та незалежність України в часи тоталітарного радянського режиму. На переконання Глави держави повернення правдивої інформації в підручники з історії України про борців за незалежність нашої держави необхідно зробити негайно. Він повідомив, що Міністерство освіти і науки вже здійснює підготовку цих змін.

Глава держави підтримав звернення правозахисників щодо необхідності внесення змін в навчальні програми закладів освіти з метою «повного та правдивого висвітлення ролі українських правозахисників в процесі відновлення української незалежності». Він також запевнив присутніх у своїй готовності ініціювати відповідні зміни як на рівні Кабінету міністрів України, так й на рівні обласних державних адміністрацій щодо збільшення бюджетних витрат на матеріальну допомогу (іменні стипендії Президента України) українським правозахисникам-дисидентам та гідного вшанування їх ролі в історії незалежної України.

«Від щирого серця хотів би сказати кожному з вас величезне дякую, бо як на мене - в моїх очах учасники Гельсінські групи були і є справжні герої. На моє глибоке переконання є надзвичайно важливо, що ваш внесок у відновлення української незалежності ми обов'язково відзначили і запам'ятали», - додав Петро Порошенко.

Прес-служба Президента України