back

На сцені Ніжинського драмтеатру – XII Міжнародний фестиваль жіночої творчості ім. Марії Заньковецької

07-11-2016 | 16:47

Прийнято вважати, що переважно всі знакові події в театральному житті проходять у столицях. Проте часто саме у невеликих містах народжуються цікаві театральні колективи, з’являються яскраві акторські таланти, відбуваються масштабні театральні дійства.

Так, цьогорічний Міжнародний театральний фестиваль жіночої творчості імені Марії Заньковецької, що пройшов у Ніжині з 27 жовтня по 6 листопада, дійсно, став непересічною подією у культурному житті України.

Окрім митців із Києва, Чернігова, Севастополя, Львова, Житомира, Херсона та інших українських міст, до участі у фестивалі долучилися також провідні театральні колективи з Молдови, Латвії та Білорусі. Для ознайомлення з фестивалем до Ніжина також завітали гості з Румунії та Угорщини.

Минулорічний фестиваль показав, що до програми доречно додати дитячі спектаклі. Тож цього року свої цікаві доробки демонстрували театри ляльок з Чернігова та Житомира.

Під час фестивалю відбулася знакова подія для Ніжинського українського драматичного театру ім. Коцюбинського, на сцені якого і розгорталося театральне фестивальне дійство, – відзначили 75–річний творчий шлях закладу.

Ще п’ять років тому театр залишався єдиним пересувним театром в Україні. Тепер же ювіляр став стаціонарним, має не лише своє приміщення, а й фестиваль імені Марії Заньковецької.

До речі, перша Народна артистка України Марія Заньковецька, уродженка Ніжинщини, саме 27 жовтня 1882 року в місті Кропивницькому у виставі «Наталка Полтавка» у ролі Наталки вперше вийшла на професійну сцену. Тож символічно, що театральний фестиваль жіночої творчості імені Марії Заньковецької розпочинається саме 27 жовтня.


За високу індивідуальну акторську майстерність лауреати цьогорічного фестивалю нагороджені дипломами у таких номінаціях:

«ЗА ВІРНІСТЬ ПСИХОЛОГІЧНІЙ ТРАДИЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО КЛАСИЧНОГО ТЕАТРУ» – Надія Мартовська за виконання ролі Мелашки у виставі «Наймичка» за твором І.Карпенка-Карого (Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Кропивницького, Україна)

«ЗА ЯСКРАВИЙ КОЛОРИТ ОБРАЗУ» – Оксана Січко за виконання ролі Секлити Лимарихи у виставі «За двома зайцями» за твором М.Старицького (Ризький український народний театр, Латвія)

«ЗА СЦЕНІЧНУ ЗЛАГОДЖЕНІСТЬ ЖІНОЧОГО АКТОРСЬКОГО АНСАМБЛЮ» – акторський жіночий склад вистави «Татуйована троянда» за твором Т.Вільямса (Навчальний театр Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.Карпенка-Карого, Україна)

«ЗА ВИСОКУ ПРОФЕСІЙНУ МАЙСТЕРНІСТЬ» – Дар’я Баріхашвілі за виконання ролі Мерілін у виставі «Однорукий» за твором М.МакДона (Київський академічний Молодий театр, Україна)

«ЗА ОРИГІНАЛЬНІСТЬ СЦЕНІЧНОГО ПРОЧИТАННЯ ТВОРУ» – Габріела Лунгу за виконання ролі Нитки у виставі «Шито … білими нитками» за твором Г.К.Андерсена в інсценізації Раду Гілаша (Муніципальний ляльковий театр «Гугуце» . м.Кишинів, Молдова)

«ЗА ДОСТОВІРНІСТЬ ВТІЛЕННЯ КОМЕДІЙНОГО ОБРАЗУ» – Ірина Степова за виконання ролі Проні у виставі «За двома зайцями» за твором М.Старицького (Мозирський драматичний театр ім. І.Мележа. м.Мозир, Білорусь)

«КРАЩА ЕПІЗОДИЧНА РОЛЬ» – Оксана Самолюк за виконання ролі Віри у виставі «Криза» за твором О.Огородника (Національний академічний український драматичний театр ім. М.Заньковецької. м.Львів, Україна)

«ПРИЗ ГЛЯДАЦЬКИХ СИМПАТІЙ» – Інна Турік за виконання ролі Дівчини у виставі «Світлі душі» за твором та у постановці Л.Черепахіної (Quartet DEKRU . м.Київ, Україна)

«КРАЩА ЖІНОЧА РОЛЬ ДРУГОГО ПЛАНУ» – Ірина Лозовська за виконання ролі Люціани у виставі «Комедія помилок» за твором В.Шекспіра (Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Шевченка. Україна).

«КРАЩА ЖІНОЧА РОЛЬ НА ФЕСТИВАЛІ» - «Обласна премія імені Марії Заньковецької» – заслужена артистка України Оксана Стеценко за виконання ролі Мадам Ортанс у виставі «Оркестр» за твором Ж.Ануя (Харківський державний академічний український драматичний театр ім. Т.Шевченка, Україна)Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю облдержадміністрації