back

Зручність та економія водночас – це не рекламний слоган, а оптимізація в ОДА

06-11-2016 | 14:40

Облдержадміністрація, за визначенням, реалізує функції держави – здійснює виконавчу владу в області. Тобто, по суті, коштом платників податків надає послуги з організації певних, суспільно значущих аспектів життя громадян та громад області. Яким же чином можна оцінити ефективність надання, а інакше кажучи, виробництва послуг?

Ефективність виробництва – його рентабельність – є співвідношенням отримуваного блага з понесеними витратами. Оцінка якісних характеристик послуг, надаваних державою, за визначенням, суб’єктивна, тому і є предметом постійної дискусії в суспільстві. Дещо конкретніше можна визначити і, відповідно, вплинути на затратну частину. Оптимізація управлінської структури і витрат мають безумовний позитивний вплив на рентабельність, тобто – ефективність роботи. І органи виконавчої влади – не виняток у цьому законі.

Саме тому Чернігівська ОДА, у комплексі з підвищенням якості роботи, активно модернізує свою структуру та скорочує витрати на утримання. Протягом останніх півтора року відбулася низка змін, серед яких – зміни приміщень, займаних структурними підрозділами ОДА. Лише за останній місяць офіси змінили Управління архітектури і містобудування та Департамент житлово-комунального господарства. Відтепер обидва підрозділи працюють у приміщеннях будівлі на вулиці Єлецька, 11 і разом займають лише 67% від площі, яку до цього займав один лише Департамент ЖКГ, витрати на утримання якого від цього зменшилися у 2,5 рази.

Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА змінив місце розташування близько року тому. Переїзд із майже п’ятиста «квадратів» на вулиці Малясова до 156 квадратних метрів приміщень облдержадміністрації (вул. Шевченка, 7) дав змогу скоротити споживання тепла утричі, а електроенергії – у два рази.

Завдяки переїзду до приміщень на Шевченка, 7, Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю вже майже рік економить на оплаті комунальних та інших послуг 28% порівняно з попереднім місцем розташування.

Лише один структурний підрозділ ОДА став платити більше після зміни місця розташування минулого року. Департамент сім’ї, молоді та спорту збільшив витрати на теплоносії. Але причиною цьому стало те, що за старою адресою централізованого опалення, а отже й платіжок за нього, не було зовсім. Решта витрат, як і у випадках з усіма іншими департаментами і управліннями, суттєво зменшилися.

Таким чином досягнуто значної економії коштів на утримання, тобто собівартості надання послуг. І це, в свою чергу, не лише не знизило їхньої якості, а й навпаки – компактне та зосереджене розташування структурних підрозділів ОДА зробило зручнішими і комунікацію між ними, і доступ до них громадян. Тому оптимізація витрат на утримання органів влади на Чернігівщині триватиме й надалі.


Прес-служба облдержадміністрації