back

Треба один раз вкласти кошти в енергоефективність, а не щороку витрачати на субсидії, — Геннадій Зубко

03-11-2016 | 09:33

Днями директор Департаменту ЖКГ облдержадміністрації Юрій Євтушенко ознайомився з новинками енергоефективних рішень для багатоповерхових будинків, муніципалітетів, бюджетних установ, комерційних споруд та приватного сектору.

Тематичну експозицію провідні компанії цієї сфери представили у рамках VIII Міжнародного інвестиційного бізнес-форму «Енергоефективність та відновлювана енергетика», що проходив у Києві.

Для участі у заході організатори запросили представників органів влади усіх рівнів, бюджетних установ, ОСББ, міжнародної спільноти, бізнесу та експертного середовища. Долучилися до обговорення вітчизняні та іноземні виробники та потенційні інвестори.

Окрім перспектив розвитку сфери енергозбереження та залучення інвестицій, зібрання розглянуло і перші досягнення України у цій галузі за останні роки.

Як зазначив на зустрічі Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко,треба один раз вкласти кошти в енергоефективність, а не щороку мільярди гривень на субсидії, які дотують неможливість громадян сплачувати за житлово-комунальні послуги.

Для цього варто відредагувати і законодавство:

— Необхідно прийняти базові закони. Зокрема, «Про енергоефективність будівель», який чітко визначає умови отримання сертифікату із класом енергоефективності будинку, рекомендації зі зменшення енергоспоживання, встановлює правила атестування енергоаудитора та їхню відповідальність. У другому читанні — закон «Про ЖКП», який розв’яже питання конкурсу серед управителів, які також можуть здійснювати термомодернізацію будинків, залучаючи проектні організації, енергоаудиторів, енергосервісні компанії. Закон «Про комерційний облік», а також закон «Про Фонд енергоефективності», який відкриває можливість надати технічну й фінансову підтримку у впровадженні енергоефективності кожній українській родині. Це вкрай важливі законопроекти, без яких енергонезалежність України неможлива.

Однак,і закону замало. Потрібні спільні зусилля. Споживачі, проектні організації, енергоаудитори – це єдина команда, яка має зробити цю нелегку і корисну справу. Для того, щоб пройти цей шлях потрібно 10 кроків: провести аудит, зробити проекти здійснити термомодернізацію, — наголосив Геннадій Зубко.

За повідомленням Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації