02-11-2016 | 11:02
Економія природного газу, теплової та електричної енергії на сьогодні є питанням, яке хвилює кожну людину. Суми в квитанціях змушують задуматись над засобами економії. Але люди часто вважають ці засоби недостатніми або ж просто взагалі нічого не знають про них. Як же досягти економії та зменшити витрати на комунальні послуги?
В першу чергу необхідно проаналізувати, яку кількість енергоресурсів витрачає Ваша родина протягом місяця, а це можливо лише у тому випадку, коли встановлені лічильники. Якщо у Вас вони ще відсутні, то обов’язково встановіть їх. Так Ви будете сплачувати лише за реально використані Вами енергоресурси.
Всі знають, що температура полум’я максимальна в його верхній частині. Регулюйте силу полум’я газової горілки так, аби воно не виходило за межі посуду і тим самим не нагрівало повітря.
Заміна звичайних вікон на енергозберігаючі збереже тепло у Вашій оселі, так як вони є більш герметичними. Припиніть опалювати вулицю за власний рахунок! З часом опалювальні труби засмічуються, що погіршує циркуляцію води в опалювальній системі, тож час від часу необхідно проводити її очищення. Дуже важливу роль в теплозбереженні відіграє покриття опалювальних радіаторів. Так, фарба на основі діоксину титану покращує теплопровідність на 3%, а масляна фарба погіршує на 8%. До того ж, не слід забувати і про регулюючу арматуру на кожному опалювальному приладі.
Використання температурних датчиків та таймерів увімкнення дасть можливість вмикати прилади опалення в той час, коли це дійсно необхідно. Необхідно пам’ятати і про економію електричної енергії, адже 15-20% спожитої в побуті електроенергії витрачається у зв’язку з недбалістю самого споживача. Перш за все необхідно вимикати лампи освітлення в кімнатах, з яких Ви виходите на довгий час. У великих кімнатах краще використовувати зонне освітлення. Також, треба не забувати регулярно мити вікна для максимального використання природного освітлення. Дуже важливим фактором у економії електроенергії на освітленні є використання енергозберігаючих ламп, це дає економію до 50 кВт∙год на місяць і додаткові 50 грн до Вашого сімейного бюджету.
Не залишайте увімкненні електроприлади, коли вони не потрібні, наприклад, телевізор, комп’ютер, wi-fi-роутер, тощо. Також вимикайте прилади, що працюють в режимі «stand by», особливо тоді, коли на довго покидаєте дім.
При купівлі побутового обладнання, звертайте увагу на клас електроспоживання – він повинен бути «А», «А+» чи «А++». Так, заміна холодильника з класом «В» на холодильник «А++», і пральної машини з класом «В» на машину «А+» у сім’ї з трьох чоловік, дає можливість заощадити близько 60-70 кВт∙год на місяць, а це ще додаткові 60 грн до Вашого сімейного бюджету.
З метою сприяння роботі енергосистеми України споживачам пропонується перехід на розрахунки за тарифами, диференційованими за періодами часу. Застосування таких тарифів дозволить дієво заощадити грошові кошти в оплаті за електроенергію.
Перейти на дифтарифи нескладно – для цього слід лише звернутись до місцевої електропостачальної організації із відповідною заявою. Вам буде надано всебічне сприяння та усі необхідні роз’яснення.
Пам’ятайте, що заощадливе використання енергоресурсів збереже Ваш сімейний бюджет.
За повідомленням
Державної інспекції з енергетичного нагляду
за режимами споживання електричної і теплової енергії у Чернігівській області