back

Сучасний ринок праці потребує якісних робочих місць із гідною зарплатою

25-10-2016 | 17:12

В обласному центрі зайнятості сьогодні, 25 жовтня, відбулася нарада з директорами базових центрів зайнятості. Говорили про підсумки роботи за 9 місяців цього року.

Нині державна служба зайнятості перебуває на етапі оптимізації та модернізації, – зауважила директор обласного центру зайнятості Лідія Падалка. – Основна концепція змін – максимальне сприяння працевлаштуванню безробітних, оперативне забезпечення роботодавців персоналом. А також індивідуальний підхід до кожного клієнта, підвищення культури обслуговування та створення атмосфери доброзичливості й довіри між відвідувачами і працівниками служби.

За інформацією Лідії Падалки, у січні-вересні послугами державної служби зайнятості в області скористалися понад 34 тисячі шукачів роботи. Із них майже 10 тисяч отримали роботу. Зокрема, 140 громадян започаткували власну справу, отримавши одноразову виплату допомоги по безробіттю, 345 осіб працевлаштовано на нові робочі місця з компенсацією роботодавцю єдиного соціального внеску. Крім того, понад 4 тисячі безробітних за направленням служби зайнятості набували нових професій та підвищували кваліфікацію, майже шість з половиною тисяч – брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Станом на 1 жовтня на обліку в центрах зайнятості налічувалось 12,1 тисячі безробітних – на 2,2 тисячі менше, ніж торік.

Протягом 9 місяців у центрах зайнятості області були наявними 20,5 тисячі вакансій. Це на 40% менше кількості безробітних громадян на обліку. Тож навантаження на одне вільне робоче становило 9 осіб. Найбільше претендентів на кожну вакансію в Менському районі – 63 особи, Сосницькому – 49 та Варвинському – 45.

Директор центру наголосила, що головною проблемою сучасного ринку праці є нестача якісних робочих місць із гідними умовами та оплатою праці. Середній розмір заробітної плати в області за останніми даними становив 4100 гривень – на 21% нижче за відповідний показник по Україні і вдвічі менше, ніж у Києві. А на вакансіях, що подавалися до центрів зайнятості, середня зарплата не перевищувала двох тисяч гривень. Крім того, до 22 мільйонів гривень зросла заборгованість з оплати праці, з якої половина – борги економічно активних підприємств.

– Це, безумовно, створювало складнощі у мотивуванні безробітних до працевлаштування на підприємствах області та сприяло подальшому відтоку робочої сили за межі регіону та за кордон або «в тінь», – підсумувала Лідія Падалка. – Отже, першочерговим завданням сьогодні є посилення взаємодії з роботодавцями з метою отримання повної інформації про наявні та перспективні вакансії, про наміри впровадження інвестиційних проектів, розширення та модернізацію виробництв.

Не втрачає актуальності питання зайнятості демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО. Як свідчить практика, багато бійців, які перебувають на обліку як безробітні, не готові приступити до роботи, а бажають через деякий час повернутися на контрактну військову службу чи працевлаштуватися на більш високі заробітки.

Проте цьогорічні зміни в законодавстві щодо віднесення учасників АТО до квотної категорії дали службі зайнятості додаткові можливості для забезпечення їх зайнятості. Насамперед, мова йде про компенсацію роботодавцю єдиного соціального внеску за працевлаштування на нові робочі місця громадян цієї категорії.

Ще одним пріоритетом діяльності служби зайнятості є профорієнтаційна робота з молоддю.

– Сьогодні нам потрібно зорієнтовувати випускників шкіл на свідомий вибір робітничих професій. Молодь сьогодні не налаштована на отримання професії токаря, електромонтера або швачки, що постійно затребувані на ринку праці. Вона все ще прагне здобути вищу освіту за спеціальностями економіста, юриста або менеджера, попит на які неухильно падає останні 10 років, – акцентувала Лідія Падалка.
За інформацією Чернігівського
обласного центру зайнятості