back

Історії успіху – на Форумі ділових та професійних жінок

21-10-2016 | 08:48

Традиційно восени у Чернігові збирається Форум ділових та професійних жінок. Учора, 20 жовтня, такий захід відбувся вже вчетверте.

Цей Форум – своєрідний майданчик для обміну досвідом, презентації напрацювань представниць як державного, так і недержавного сектору. Його учасниці представляли органи місцевої влади, бізнес-асоціації, громадські організації, у тому числі й міжнародні, підприємства, очолювані жінками.

Розпочала розмову президент Ліги ділових та професійних жінок України Ірина Дорожкіна. Вона озвучила позитивний досвід своєї організації та окреслила плани на найближчу перспективу.

Заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова, звертаючись до жінок, висловила переконання, що найактивніші з них є рушійною силою у вирішенні багатьох проблемних питань.

– Більша частина населення Чернігівщини – це жінки. І ми говоримо своє значиме слово у різних сферах життєдіяльності. Проте хотілося б більш широко реалізувати наш потенціал в органах влади та бізнесі, – зауважила Наталія Романова.

Таку точку зору розділила і координатор з питань комунікації та гендерного інтегрування Швейцарського бюро співробітництва в Україні Людмила Нестриляй. Вона зазначила, що в медичній та освітянській галузі переважають жінки, у тому числі й на керівних посадах. Що ж до економіки та політики – у цих сферах відсоток жінок значно менший. Зокрема, у Парламенті жінок лише 12%.

До роботи Форуму також долучилися заступник Чернігівського міського голови Олександр Ломако, керівник проекту ПРООН «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств» Андрій Заїка.

Учасниками зібрання озвучувалися думки щодо необхідності формування сучасного бачення ролі жінки у владі та громадській діяльності. Висловлювалися сподівання, що подібні заходи сприятимуть розробці стратегії підтримки жіночого підприємництва місцевими бізнес-об’єднаннями.

Захід дав можливість налагодити зв’язки з провідними жінками-підприємцями, ознайомитися з кращим досвідом підтримки жіночого підприємництва в Європі. На Форумі звучали історії успіху жінок, говорили про роль бізнес-об’єднань, торгівельних палат, презентували передову практику жіночого підприємництва, інноваційну діяльність.

Окрім того, відбулася презентація нової концепції розвитку Ліги ділових та професійних жінок України. Також було підписано Угоду між Лігою ділових та професійних жінок України та іншими бізнес-об’єднаннями – партнерами проекту ПРООН.
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації