back

Деталі американського ракетоносія виготовлені на чернігівських підприємствах

19-10-2016 | 11:57

Ракетоносій Antares OA5 із вантажним кораблем Sygnus на борту здійснив успішний старт із Середньоатлантичного регіонального космопорту на острові Волопс, штат Вірджинія.

Ракетоносій доставить на Міжнародну космічну станцію 2,4 тони корисного вантажу, який містить провізію для екіпажу, обладнання для МКС, а також для проведення наукових досліджень на орбіті, повідомив Укрінформ.

З-поміж українських підприємств, які в рамках міжнародної кооперації долучилися до створення цього літального апарата, — чернігівські «ЧЕЗАРА» та «РАПІД». Деталі, виготовлені на цих підприємствах, використані "Південним машинобудівним заводом ім. О. М. Макарова" в основній конструкції першого ступеня Antares, розробленій Конструкторським бюро "Південне". Головним же розробником ракети-носія Antares є корпорація Orbital Science Corporation (США).

Посол України в США Валерій Чалий, перебуваючи на космодромі на острові Воллопс, підкреслив, що співробітництво між США і Україною у сфері космосу поглиблюється, і це факт. «Що ми можемо зробити – це дійсно зайняти ті ніші, які за певних причин зараз лишає Росія», — зауважив Чалий. Він уточнив, що РФ, звичайно, йде не сама, але так складаються обставини, зокрема, внаслідок дії санкцій.

За його словами, для того, щоб просуватися на цьому напрямі, Україні потрібно не тільки забезпечити політичну частину, яка фактично вже зроблена, але й передбачити відповідне фінансування та налагодити виробництво. «Тепер питання за нашими виробниками, за фінансуванням проектів», — цитує Чалого Укрінформ.

Прем’єр – міністр України Володимир Гройсман також привітав українських ракетобудівників з вдалим стартом ракетоносія.

За повідомленнями Укрінформу

та з соціальної мережі