back

Президент вручив військовим Нацгвардії України сертифікати для отримання житла та ключі від квартир

18-10-2016 | 08:14

Президент Петро Порошенко вручив військовослужбовцям Нацгвардії України сертифікати для отримання житла та ключі від квартир під час робочої поїздки до Київської області. Глава держави наголосив на тому, що Нацгвардія зробила визначний внесок у забезпечення оборони держави.

«Гвардія, яка народилася одразу ж після Революції Гідности, була сформована першими добровольцями Майдану. Одразу ж з центрів підготовки вирушала в зону бойових дій. Бійці Національної гвардії покрили себе славою на віки», - сказав Президент.

Петро Порошенко зауважив, що за 2,5 роки Національна гвардія, так само як і Збройні Сили, була відроджена. «Сьогодні бійці Національної гвардії одягнені, обуті, нагодовані і, головне, навчені та озброєні для того, щоб давати гідну відсіч агресору на Сході і тим, хто наслухавшись путінської пропаганди і за путінські гроші, буде намагатись дестабілізувати ситуацію зсередини», - сказав він.

Президент наголосив, що посилення соціальних гарантій воїнів є одним з пріоритетних завдань на шляху розвитку цього військового формування, яке не словом, а ділом боронить Батьківщину, її волю, суверенітет та територіальну цілісність.

Петро Порошенко зазначив, що сьогодні власниками квартир стануть родини, в тому числі й ті, чиї чоловіки й жінки, сини і доньки захищали і зараз захищають Україну на Сході.

Президент підкреслив, що 190 бійців Національної гвардії віддали свої життя за рідну країну. Присутні вшанували пам’ять бойових побратимів хвилиною мовчання.

За словами Глави держави, з 2014 року першим пріоритетом у фінансуванні держави було саме створення військових формувань, їх озброєння, навчання, забезпечення їх боєздатності. «Але важливою частиною їх боєздатності є те, куди повертаються наші воїни – додому. Щоб у них була квартира, а вдома їх чекала родина. Коли вони думають про те, що захищають Батьківщину, ця Батьківщина мала б конкретні риси – їх дім», - додав він.

Петро Порошенко підкреслив, що на сьогоднішній день держава, нарешті, отримала можливість приділяти належну увагу забезпеченню житлом наших захисників. За підсумками минулого року військовослужбовцями Нацгвардії було отримано 318 квартир. У 2016 році на житло для військовослужбовців Національної гвардії України державою виділено майже 122 млн. грн., і триває будівництво об’єктів житлового призначення на 374 квартири – у Харкові, Хмельницькому, Вінниці, Дніпрі, Львові, Одесі та Київській області.

В проекті Державного бюджету на 2017 рік на ці цілі закладено ще 200 млн. грн. Президент наголосив на тому, що «робиться усе можливе, щоб кожна копійка, яка виділяться з державного бюджету, використовувалася максимально ефективно». При цьому він повідомив, що у 2017 році військовослужбовці Національної гвардії України мають отримати близько 500 квартир.

«Цифри, які я навів, дуже добре виглядають в порівнянні з нулями, які характеризували ситуацію ще декілька років тому, коли роками бійці внутрішніх військ, інших підрозділів, взагалі не отримували житла», - сказав Петро Порошенко.

Глава держави вкотре наголосив на важливості прийняття Верховною Радою України закону «Про спецконфіскацію», який, на його переконання, дозволить суттєво покращити фінансування оборонного сектору.

«Я думаю, що в цьому є велика історична справедливість, коли за кошти, вкрадені злочинцями з кишень народу, з бюджету держави, буде, в тому числі, укріплена обороноздатність держави і побудовані квартири для військовослужбовців і національних гвардійців», - сказав Президент.

Глава держави привітав усіх присутніх з Днем захисника України та подякував бійцям НГУ за вірність присязі та українському народові, зразкове виконання військового та громадянського обов’язку, за жертовність, відвагу, професіоналізм та патріотизм.

По завершенні урочистої церемонії Президент ознайомився з умовами, в яких проживатимуть військовослужбовці з родинами. Петро Порошенко відвівав квартиру капітана Нацгвардії Сергія Сідоріна та поспілкувався з військовим та його родиною.

Сергій Сідорін подякував Президентові та зазначив, що він з гордістю говорить проте, що служить офіцером Нацгвардії. «Це престижно і професійно», - сказав він.

Президент підкреслив, що нині всі з шаною та повагою ставляться до військових, за останні 2 роки вдалося підняти рівень та престиж Збройних Сил, Нацгвардії, інших військових формувань.

«Дуже добре, що зараз престиж служби у Збройних Силах, Нацгвардії значно виріс. Ми на вас покладаємося. Попереду ще стоять значні виклики. Ми маємо зараз боронити, рятувати державу і об’єднувати державу. Саме на таких людях все тримається і все у нас вийде», - сказав Петро Порошенко.

В свою чергу, офіцер запевнив Президента, що військовослужбовці готові служити і захищати Батьківщину.

Прес-служба Президента України