back

Місцева демократія: як це має працювати

14-10-2016 | 13:51

Круглий стіл «Взаємодія місцевої влади, територіальної громади, інституцій громадянського суспільства для зміцнення демократії», який відбувся 12 жовтня в обласній бібліотеці ім. В.Г. Короленка, став однією з місцевих подій Європейського тижня місцевої демократії.

Захід зібрав представників влади, лідерів громадських організацій та ініціативну молодь Чернігова – всіх, хто має активну громадську позицію щодо розвитку місцевого самоврядування.

Виступаючі акцентували увагу на важливості тісної партнерської взаємодії між органами влади та представниками громадськості.

Заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Оксана Сердюк зауважила щодо переваг та повноважень об’єднаних територіальних громад. До речі, на Чернігівщині минулого року процес об’єднання пройшли 19 місцевих рад, утворивши 5 об’єднаних територіальних громад. Цьогоріч стали на шлях добровільного об’єднання ще 14 територіальних громад. А ще дві громади наразі завершують процедуру об’єднання.

Зацікавленість присутніх викликав виступ кандидата історичних наук, директора центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Володимира Бойка. На прикладі баварського міста Кемптена він розповів про успішні європейські практики, які можуть бути прикладом та орієнтиром для розвитку місцевого самоврядування в Україні.

Презентація громадського консультанта громадської мережі «ОПОРА» Наталії Висіканець «Співпраця громадськості та депутатів – ознака демократії» продемонструвала, як громадяни можуть оцінити прозорість та відкритість роботи народних депутатів.

Виступаючі говорили також про використання міжнародних стандартів участі громадянина у справах органів місцевого самоврядування на прикладі Чернігова.

Свою позицію щодо громадської активності молоді для розбудови місцевої демократії висловили представники технологічного університету та чернігівської школи № 1.

Волонтер Корпусу Миру Кайл Колд з Америки у своїй промові акцентував, що для розвитку громадянського суспільства необхідні саме громадяни, а не просто мешканці міста чи селища.

Представники бібліотеки презентували інформаційний проект свого закладу«Європейський діалог» .Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації