back

За минулий тиждень учасниками Урядової програми з енергоефективності в Україні стали ще 17 ОСББ

12-10-2016 | 08:27

Попит на Урядову програму з енергоефективності з боку ОСББ залишається стабільно високим, повідомляють у Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження України. За минулий тиждень ними залучено 4,7 мільйона гривень на утеплення багатоповерхівок. За умовами програми з держбюджету їм належить відшкодування від 40% до 70% суми залучених кредитних коштів.

Статистика свідчить про те, що з початку другої половини 2016 року попит на програму з боку ОСББ набрав активних обертів. Щотижня до програми долучається вже не 5-6 ОСББ, як на початку року, а більше 10-15. Це вчергове доводить, що власники квартир у багатоповерхівках усвідомлюють необхідність проведення робіт з утеплення та належної підготовки до зими. Держава, у свою чергу, надає їм на це значну безповоротну фінансову допомогу – від 40% і до 70%, – прокоментував голова Держенергоефективності Сергій Савчук дані щотижневого моніторингу дії програми.

За статистичними даними, програмою цікавляться ОСББ з різних куточків країни. Так, до трійки лідерів за кількістю оформлених ОСББ "теплих" кредитів входять Дніпропетровська, Львівська та Запорізька області.

Водночас, найбільші суми коштів на утеплення залучають ОСББ Луцька. Мова йде про ОСББ "Явір - 2011", яке освоїло більше 2 мільйонів гривень на проведення комплексної термомодернізації будинку, а також про ОСББ "Центральна Вежа", яке з такою ж метою нещодавно залучило рекордну до цього часу суму – 3,5 мільйона гривень.

Заслуговує посиленої уваги відчутна потреба населення в Урядовій допомозі на утеплення житла. Видачу фізичним особам "теплих" кредитів було відновлено 6 жовтня цього року. І вже за три дні населенням оформлено кредитів на придбання енергоефективних матеріалів та обладнання на суму 1,3 мільйона гривень.

Як вже повідомлялося, українці мають можливість скористатися не лише Урядовою допомогою, а й місцевою. В країні прийнято 200 місцевих програм з відшкодування частини відсотків та суми "теплого" кредиту. Дізнатися, чи працює подібна програма у Вашому місті, районі чи області, можна за допомогою Інтерактивною карти на сайті Держенергоефективності: http://saee.gov.ua/uk/programs/map.

За повідомленням Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності