back

Микола Азаров: Нам потрібні ефективні проекти розвитку тваринництва в регіонах

26-03-2012 | 17:30

У регіонах, в залежності від особливостей краю, повинні бути створені та запроваджені проекти розвитку тваринництва, які підтримає держава. Причому вони мають бути максимально простими та прозорими, захищеними від корупції. На цьому наголосив сьогодні Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів, де розглядалося питання розвитку тваринництва в Поліському регіоні та заслуховувалися звіти голів облдержадміністрацій.

У чотирьох областях Полісся – Рівненській, Волинській, Житомирській та Чернігівській– сприятливі умови для розвитку тваринництва, як молочного, так і м’ясного. Тут значна частка території - луки, на яких можна протягом 9 місяців випасати худобу. При цьому затрати мінімальні - досить раз на 5 років засіяти пасовище багаторічними травами. Однак практично скрізь, за винятком Рівненщини, спостерігається спад поголів’я великої рогатої худоби. Наразі значна частка загальної кількості худоби сконцентрована в селянських господарствах, які через нерентабельність, зокрема, низькі закупівельні ціни на молоко, знижують поголів’я.

Микола Азаров наголосив на необхідності створення з боку держави максимально вигідних умов для розвитку тваринництва. За його словами, в ідеалі це мають бути потужні сучасні комплекси, які б забезпечували високу рентабельність виробництва. Однак окупність капіталовкладень в такі об’єкти становить 7-8 років, тож потрібно створювати максимально сприятливі умови і для селян, які в своєму господарстві виробляють молоко і м’ясо, і для інвесторів, аби вони були зацікавлені в довготермінових проектах.

Також Микола Азаров доручив Міністерству внутрішніх справ та Державній податковій службі долучитися до експертизи проектів розвитку тваринництва, аби виключити ймовірність корупційної складової при їх розробці, забезпечити максимальну прозорість використання коштів.

«Чим простіший механізм,тим зрозуміліший, тим менше місця для зловживань», - підкреслив Глава Уряду. При цьому він підкреслив на необхідності врахування особливостей кожного регіону, аби максимально використати природні умови для розвитку тієї чи іншої галузі тваринництва: скотарства, вівчарства, птахівництва тощо.

Микола Азаров наголосив на необхідності враховувати зайнятість населення, зокрема при створенні великих агропромислових комплексів, де більшість робіт виконуватиметься автоматизовано, передбачити організацію інших робочих місць для місцевих жителів.