back

Понад півтора мільйона гривень виділено лише за один тиждень вересня на енергомодернізацію для 10 ОСББ

28-09-2016 | 09:06

З настанням холодної пори року все більше мешканців багатоповерхівок, об’єднаних в ОСББ, приймають рішення утеплювати будинок, встановлювати вузли обліку, ІТП, замінювати вікна у під’їздах тощо. Так, у вересні минулий тиждень став рекордним: ще 10 ОСББ, а це близько 1000 сімей, стали учасниками Урядової програми з енергоефективності та разом залучили більше півтора мільйона гривень на утеплення своїх багатоповерхівок.

Усього ж за три тижні вересня ОСББ залучено 7,44 мільйона гривень на утеплення житла, а, для прикладу, у липні — 7,02 мільйона гривень.

Попит на державну підтримку зростає, що свідчить про дієвість програми та її затребуваність. Це підтвердження того, що вперше за роки незалежності українцям запропоновано дійсно ефективну програму співфінансування заходів з енергоефективності. На цю пропозицію відгукнулося вже 378 ОСББ, які разом залучили більше 40 мільйонів гривень на утеплення житла. Уряд, у свою чергу, відшкодував їм 10,73 мільйона гривень.

Щоб збільшити зображення - клікніть на ньому


Слід підкреслити, що, враховуючи відшкодування з державного бюджету 40% суми кредиту, а якщо в будинку проживають субсидіанти —до 70%, Уряд фактично знімає частину фінансового навантаження з домогосподарств. Якщо ж ОСББ скористається ще й місцевою програмою, то зможе придбати необхідне енергоефективне обладнання чи матеріали вполовину дешевше його ринкової ціни. Така можливість є у ОСББ, наприклад, Києва, Харкова, Вінниці, Краматорська, Новоград-Волинського, Ужгорода, Бердянська, Львова, Херсона, Чернігова.

Місцеві програми з підтримки заходів енергоефективності різні. Одні з них спрямовані на допомогу населенню, інші – ОСББ. На сьогодні в Україні прийнято вже 196 таких програм. За ними тільки цього року виплачено з місцевих бюджетів фінансову допомогу ОСББ на суму більше 1 мільйона гривень.

Дізнатися, чи діє у населеному пункті, де Ви проживаєте, така місцева програма, можна на Інтерактивній карті на сайті Держенергоефективності: http://saee.gov.ua/uk/programs/map.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності