back

У Чернігові відзначають 152-у річницю від дня народження Михайла Коцюбинського

16-09-2016 | 14:11

Урочистості з нагоди 152-ї річниці від дня народження Михайла Коцюбинського відбулись сьогодні, 16 вересня, у Чернігові.

Аби вшанувати пам’ять видатного українського літератора, зранку біля його могили на Болдиній горі зібралися представники обласної та міської влади, письменники, журналісти, шкільна молодь, всі, хто небайдужий до творчої спадщини митця.

Мітинг пам’яті розпочався покладанням квітів до могили письменника та його дружини.

Глибоку шану і повагу славетному земляку в своїх виступах висловили заступник голови – керівник апарату Чернігівської ОДА Наталія Романова, заступник голови обласної ради Арсен Дідур та письменниця Ганна Баран.

– Це людина, яка щиро любила наш чернігівський край. І мабуть, саме ця земля давала йому натхнення для написання найкращих творів, таких як «Fata morgana», «Тіні забутих предків» та інших, – зазначила Наталія Романова.

Директор Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника М. М. Коцюбинського Ігор Коцюбинський подякував усім, хто прийшов ушанувати його геніального прадіда.

Продовженням урочистих заходів стало вручення Обласної літературно-мистецької премії ім. М. Коцюбинського, яке відбулося в садибі письменника.

Цьогоріч її лауреатами стали:

- у номінації «Поезія»Лариса Ткач за збірку «Кришталева роса»;

- у номінації «Проза»Любов Пономаренко за книжку «Синє яблуко для Ілонки»;

- у номінації «Народознавство»Олександр Ковальчук за монографію «Візуальне у творчості М. Коцюбинського»;

- у номінації «Декоративне та образотворче мистецтво»Євген Кріп за цикл робіт «Чернігів-45»;

- у номінації «Театрально-музичне мистецтво» – творче об’єднання «Актор і лялька» за цикл вистав «В своїй хаті своя правда, і сила, і воля».

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА