back

Чернігівський драмтеатр збирає повні зали не тільки в Україні!

16-09-2016 | 09:12

Мистецтво, що зворушує серця. Саме такі відгуки – і знавців театрального мистецтва, і широкого глядацького загалу – про високомайстерну творчу роботу на сцені супроводжували акторів Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка під час короткого гастрольного туру у вересні цього року.

Спочатку шанувальникам театрального мистецтва з міста Гомеля (Республіка Білорусь) були представлені дві комедійні вистави, поставлені художнім керівником – головним режисером театру, заслуженим артистом України Андрієм Бакіровим- «Ніч перед Різдвом» за однойменною повістю М.Гоголя та «Комедія помилок» В.Шекспіра. Високопрофесійна гра чернігівців настільки глибоко вразила мистецький загал нашого білоруського міста-побратима, що на місцевому телебаченні було відзнято інформаційний ролик про перебування в Гомелі чернігівських акторів, до якого включено найяскравіші сцени з показаних вистав та інтерв’ю з виконавцями головних ролей та режисером-постановником. Бажаючі можуть переглянути його в інтернеті за адресою:https://youtu.be/wlrmlYRnBDo?t=11m20s

Наступною знаковою віхою цієї гастрольної подорожі став феєричний виступ шевченківців на ХХІ Міжнародному театральному фестивалі «Біла вежа» у Бресті, де повнісінька театральна зала стоячи аплодувала гоголівський «Ночі перед Різдвом» у виконанні наших акторів. І ні виконання вистави українською мовою, ні осучаснене прочитання гоголівського твору, ні оригінальне супердинамічне сценічне вирішення постановки не стали на заваді, а навпаки сприяли емоційному сприйняттю глядачами знайомого зі шкільних програм твору у такому несподівано захоплюючому виконанні чернігівських акторів.

І вже повертаючись з білоруських мандрівок, чернігівські шевченківці завітали до шевченківців волинських і також подарували луцьким театралам дивовижну магію «Ночі перед Різдвом» за невмирущим твором Миколи Гоголя. Справлене на глядачів незрівнянне враження від вибухового сценічного дійства найкраще передано в численних глядацьких і журналістських відгуках на виставу, які почали надходити на адресу сторінку театру у соціальній мережі Фейсбук після її перегляду. Ось один з них від Наталії Шепель: «Від створеного вами, дорогі чернігівці, фантастично зашкалює, репається по швах, вивільняє щось важливе… Так геніально «втягнути» глядача у зимову виставу цієї гарячої пори, так майстерно вмістити його в цю просту і стильну тривимірність на сцені – о, люди добрі, це треба вміти!!! І ви це зробили! ...Спасибі вам за те, що Гоголь може бути таким неймовірним, таким стильним! Що це настільки здорово, що розпирає від гордощів!»

Браво, шевченківці! Б-Р-А-В-О !!!Раїса Міненко,
керівник літературно-драматургічної частини
Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру
імені Т.Г.Шевченка