back

Леонід Сахневич: ситуація з АЧС в області контрольована

02-09-2016 | 17:20

Сьогодні Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів провів всеукраїнську селекторну нараду з питань реалізації заходів щодо стабілізації епізоотичної ситуації з африканською чумою свиней (АЧС).

Чернігівщину представляли перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич, керівники окремих структурних підрозділів ОДА та відповідних обласних служб.

Аналізуючи наявну в Україні ситуацію, Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України наголосив на стрімкому розповсюдженні АЧС. Про це свідчить динаміка спалахів хвороби, виявлених в регіонах протягом серпня.

З початку цього року вірус вперше був зареєстрований у Вінницькій, Кіровоградській, Харківській, Хмельницькій та Чернівецькій областях.

– Ми розуміємо всю складність ситуації та свою відповідальність за біологічну безпеку нашої держави, тому зараз центральними і місцевими органами влади вживається низка термінових і дієвих заходів, спрямованих на ліквідацію спалахів африканської чуми свиней та недопущення її подальшого розповсюдження територією країни, – наголосив Степан Кубів.

Серед причин, що зумовлюють поширення хвороби, він назвав відсутність механізму проведення належної ідентифікації та простеження руху свиней у приватному секторі, торгівлю живими тваринами та сировиною на стихійних ринках. Розповсюдження вірусу також відбувається через нехтування елементарними заходами біобезпеки в більшості особистих підсобних господарств громадян та дрібних спеціалізованих підприємств.

Окрім цього, мова йшла про несвоєчасне відшкодування населенню коштів за вилучене та знищене поголів’я тварин при ліквідації АЧС.

Сьогодні як на державному рівні, так і на місцях ведеться активна робота щодо недопущення поширення хвороби свиней на інші території та покращання системи біозахисту свинарських господарств. Заходи проводяться згідно з новою редакцією інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, яка повністю гармонізована до вимог міжнародного законодавства.

– Як результат — в Україні оздоровлено 70 із 105 неблагополучних по АЧС пунктів. При цьому на цих територіях не було зареєстровано жодного повторного випадку, що вказує на ефективність вжитих під час ліквідації хвороби заходів, – прокоментував ситуацію Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий.

Звітуючи про ситуацію в області, Леонід Сахневич повідомив, що з початку року на Чернігівщині зареєстровано 2 випадки АЧС. Це села Хибалівка Куликівського району та Бакаївка Ічнянського району. На сьогодні неоздоровленим з АЧС пунктом залишається тільки Бакаївка.

– Чернігівщина вже має досвід боротьби з даною хворобою свиней, тому реагування забезпечується своєчасно, ситуація контрольована, - зазначив він у своїй доповіді.

Довідково:

У 2016 році під час заходів з ліквідації та недопущення розповсюдження африканської чуми свиней при проведенні обходів дворів громадян в неблагополучних осередках було вилучено та знищено 97 голів свиней.

Жителям Хибалівки Куликівського району відшкодовано збитки з державного бюджету в повному обсязі. Усього їм виплачено близько 128,5 тисяч гривень.

Робота з відшкодування збитків населенню с. Бакаївки Ічнянського району триває.

Загалом, за останні роки, завдяки оперативній та злагодженій роботі всіх задіяних служб, після проведення комплексу оздоровчих заходів знято карантин по АЧС: з усіх 10 неблагополучних пунктів 2014 року, з 13 зареєстрованих територій 2015 року та 1 неблагополучного пункту 2016 року.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА