back

Найкращі спортсмени найкращої збірної завітали на зустріч до голови ОДА

02-09-2016 | 16:50

Зустріч голови облдержадміністрації Валерія Куліча з чемпіоном і призерами Чемпіонату світу з літнього біатлону відбулася сьогодні в робочому кабінеті голови. Спортсмени-члени найрезультативнішої збірної у світі та їхні тренери поділилися враженнями від змагань, обговорили перспективи розвитку біатлону та необхідну для цього підтримку влади.

Перш за все Валерій Куліч, який крім виконавчої влади в області очолює також і регіональний осередок Національного олімпійського комітету, привітав земляків із добрими результатами на літньому Чемпіонаті світу з біатлону, який завершився 28 серпня в естонському місті Отепя. Українська збірна, яка була представлена 24 спортсменами, 8 серед яких – чернігівські, зібрала найбільший медальний урожай і посіла перше місце у командному заліку, – повідомила директорка Департаменту сім’ї, молоді і спорту Чернігівської ОДА біатлоністка Ніна Лемеш. Особливою приємністю стало ще й те, що 5 із 11 медалей збірної команди України завоювали саме представники Чернігівщини:

- Антон Мигда – майстер спорту України з біатлону, дворазовий чемпіон світу з літнього біатлону серед юніорів 2016 р., вихованець СДЮШОР з лижного спорту обласної організації ФСТ Україна та ДЦОП з біатлону (тренери Олександр Васильович Ворчак і Світлана Леонідівна Ворчак);

- Максим Івко – майстер спорту України з біатлону, бронзовий призер Чемпіонату світу з літнього біатлону 2016 р., вихованець СДЮШОР з лижного спорту обласної організації ФСТ Україна та ДЦОП з біатлону, (тренери Олександр Васильович Ворчак і Світлана Леонідівна Ворчак);

- Сергій Семенов – Заслужений майстер спорту України з біатлону, срібний призер Чемпіонату світу з літнього біатлону 2016 р., вихованець ШВСМ та ДЦОП з біатлону, (тренер Олександр Володимирович Семенов);

- Ірина Варвинець – Заслужений майстер спорту України з біатлону, бронзова призерка Чемпіонату світу з літнього біатлону 2016 року, вихованка СДЮШОР з лижного спорту обласної організації ФСТ Україна, (тренери Микола Миколайович Зоц, Жанна Степанівна Зоц, Віталій Серафимович Паршуков).

Також, крім слів щирої вдячності від голови ОДА, спортсмени отримали за його посередництва й матеріальну подяку. Понад 32 тисячі гривень грошової винагороди чернігівцям-членам збірної та їхнім тренерам надав партнер НОК в області – ПрАТ «Чернігівський автозавод».

Безумовно, спортивна спільнота щиро вдячна меценатам і спонсорам, які докладають зусиль до підтримки і розвитку спорту. Але, на переконання Валерія Куліча, базове фінансування спортивної інфраструктури області повинно мати системніший характер і більший об’єм. Саме про можливість утримання і розвитку спортивних баз області коштом громади Чернігівщини говорили на зустрічі голова ОДА і тренери чемпіонів.

Актуальність питання одразу підкреслили обидві сторони діалогу. Бо ті спортивні об’єкти, які свого часу будувалися чернігівцями і розташовані на теренах області, у більшості своїй зараз перебувають у державній власності, що передбачає їх утримання з Державного бюджету. Об’єм цього фінансування і його оперативність, на жаль, не є достатніми, а форма власності виключає можливість залучення коштів обласного бюджету.

Одним із варіантів розв’язання проблеми є передача об’єктів спортивної інфраструктури у власність громади області – створення на їхній базі комунальних підприємств обласної ради. Це дасть можливість здійснювати повніше і гнучкіше фінансування, – переконаний Валерій Куліч. Адже громада Чернігівщини зможе приділити більше сил та уваги забезпеченню своїх земляків-спортсменів та власної спортивної інфраструктури.

Учасники зустрічі завершили її у доброму гуморі та з домовленістю про продовження консультацій.


Прес-служба облдержадміністрації