back

Подбаймо про довкілля разом

05-04-2012 | 15:58

5 квітня заступник голови облдержадміністрації Віктор Геращенко провів селекторну нараду з головами райдержадміністрацій, міськими головами міст обласного значення з питань організації та проведення в області у 2012 році щорічної всеукраїнської акції з озеленення та благоустрою населених пунктів „За чисте довкілля”.

Як повідомив Віктор Геращенко, на виконання Указу Президента України від 08.08.1998 № 885 «Про День довкілля», розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.03.2010 № 777-р в області щорічно проводиться Всеукраїнська акція «За чисте довкілля».

У цьому році відповідно до доручення Кабінету Міністрів України щодо продовження безстрокової компанії із забезпечення чистоти і порядку в населених пунктах „За чисте довкілля” затверджено розпорядження голови облдержадміністрації від 30 березня №102 щодо проведення в населених пунктах весняної (квітень – травень) та осінньої (вересень – жовтень) щорічної акції з благоустрою (у третю суботу квітня і у другу суботу вересня).

Проведення акції «За чисте довкілля» направлено, перш за все, на покращення санітарного стану населених пунктів, приведення в охайний вигляд міст, селищ та сіл області.

У зв’язку з цим, створено обласну комісію для організації впровадження заходів акції, визначено основні завдання із залученням до їх виконання підприємств житлово-комунального господарства та громадськості, насамперед учнівської, студентської молоді.

Підсумовуючи результати минулорічної акції, Віктор Геращенко зазначив, що, зокрема, було висаджено 479,9 тис. дерев, 13,1 тис. кущів, облаштовано газонів площею 0,8 тис.м та квітників площею майже 20,5 тис.м.

Упорядковано 22250,3 тис.м2 прибудинкових територій, 164 парки загальною площею 8183 тис.м, 252 сквери площею 709 тис.м, 28 меморіальних комплексів, 1164 братські могили, 997 місць почесних поховань, 2328 кладовищ. Крім того, було ліквідовано 1495 стихійних сміттєзвалищ, очищено від сміття майже 2802,9 тис.м2 берегів водойм.

Він висловив сподівання, що під час цьогорічної акції з благоустрою буде зроблено не менше, а у кожному населеному пункті будуть закладені нові зелені зони, парки, сквери, висаджені молоді дерева та кущі.

Віктор Геращенко звернув увагу присутніх у районних студіях на те, що 21 квітня поточного року буде проведено суботник, присвячений Дню довкілля. Тому вже зараз на місцях необхідно розпочати роботу з розробки відповідних заходів, визначити відповідальних за їх організацію осіб, залучити до участі широкі верстви населення.

Керівники структурних підрозділів ОДА, начальники обласних управлінь, служб, які взяли участь у селекторній нараді, поінформували райони про завдання щодо озеленення та благоустрою.

Зокрема, лісові господарства області активно долучилися до всеукраїнської акції «Майбутнє лісу в твоїх руках», яка проходить з 21 березня по 21 квітня. У навчальних закладах Чернігівщини розпочато місячник «Садимо дерева – відроджуємо землю».

Завершуючи селекторну нараду, Віктор Геращенко закликав керівників районів та міст з усією відповідальністю поставитися до виконання завдань та тримати їх на контролі.

Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації