back

В онкодиспансері впроваджується система «Друга думка»

31-08-2016 | 08:55

Завдяки багатопрофільністі, сьогодні фахівці Чернігівського обласного онкологічного диспансеру здатні надати високваліфіковану медичну допомогу майже будь-якого напрямку.

Лікарі постійно проходять стажування на базі як вітчизняних провідних медичних закладів, так і зарубіжних, постійно вчаться, працюють над собою, відвідують науково-практичні конференції. Втім іноді виникають надскладні випадки, коли надзвичайно складно поставити правильний діагноз.

Потрібно говорити відверто: забезпечення належним діагностичним обладнанням регіональних медичних установ залишає бажати кращого, позначається і недостатнє фінансування медичної галузі. У будь-якому випадку заручником ситуації є пацієнт, який має право бути впевненим у своєму діагнозі. Адже без правильного й однозначного діагнозу не можна призначити ефективне лікування. Як розібратися в діагнозі? Як вирішити свої сумніви? Як переконатися, що лікар достатньо кваліфікований, і повірити, що лікування, яке отримує хворий, ефективне й оптимальне?

– Задля вирішення саме таких складних випадків в онкодиспансері впроваджується система під назвою «Друга думка». Головний меседж, який нам би хотілося донести до аудіторіїї: на сьогодні пацієнтові нема необхідності щоразу шукати правди в столиці. Ми постійно співпрацюємо з фахівцями провідних профільних закладів України, і якщо виникає потреба дізнатися думку колег, ми її наразі отримуємо, – говорить головний лікар Валерій Зуб.

Практика показує: складні моменти, що вимагають консіліумного рішення, виникають не частіше трьох-чотирьох разів на місяць. В основному це питання, пов'язані з лікуванням гематологічних пацієнтів.

Із ким ми співпрацюємо:

– Національний інститут раку НАМПО ім. П. Л. Шупика;

– Інститут експериментальної патології, онкології і радіології ім. Р. Є. Кавецького;

– НДЇ гематології та трансфузіології АМН України на базі Київської міської клінічної лікарні №9.

КЛПЗ "Чернігівський обласний онкологічний диспансер"