back

З нагоди 25-ої річниці незалежності України громада Прилуцького району встановила національний рекорд

25-08-2016 | 11:14

Коровай – це символ сонця, миру і достатку, символ родючості землі, символ щастя і життя. Саме тому в річницю Незалежності України на площі міста Прилуки жителі району зібрались під проливним дощем, щоб встановити новий рекорд країни з найбільшої кількості короваїв домашнього приготування.

Національний рекорд у номінації «Кулінарне мистецтво» в категорії «Найбільша кількість короваїв домашнього приготування, зібраних в одному місці» засвідчив президент Національного реєстру рекордів України Валентин Щербачов.

Громада Прилуччини від кожного населеного пункту району представила глядачам 99 короваїв, випечених з борошна нового врожаю. Щоб приготувати рекордну кількість обрядової випічки 121 коровайниця та 250 помічників використали більше ніж 2,5 тисячі яєць, 150 літрів молока та понад 7 центнерів муки.

Відтак, на святі вшановували кращих хліборобів та майстринь-коровайниць району. Для гостей заходу діяли музей під відкритим небом «Від зерна до короваю», етнографічна експозиція старовинних знарядь праці, предметів побуту, виставка сучасної сільськогосподарської техніки. Всі охочі могли спробувати самотужки обмолоти ціпами сніп пшениці, змолоти борошно жорнами, виготовити з тіста різноманітні прикраси для святкового хліба.

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам'ять героїв, які віддали своє життя за свободу і незалежність України. Керівництво Прилуцького району, представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськості поклали квіти до пам’ятних знаків загиблим воїнам АТО, воїнам-інтернаціоналістам, ліквідаторам аварії на ЧАЕС.

Святкове дійство закінчилось дегустацією короваїв для всіх бажаючих. А частину свіжоспеченого хліба передадуть захисникам вітчизни на сході країни.Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації