back

Сотні сердець об’єдналися в Єдину родину України в Чернігові

21-08-2016 | 10:37

У суботу 20 серпня в Чернігові відбулися основні масові заходи Всеукраїнської акції «Єдина родина України». Участь у них об’єднала членів сімей загиблих учасників АТО, матерів і батьків воїнів-афганців, військовослужбовців, волонтерів, представників влади, громадськість, духовенство.

Спершу учасники акції, зібравшись біля пам’ятного знаку «Борцям за волю і незалежність України», пом’янули героїв у спільній з архиєпископом Чернігівським і Ніжинський Євстратієм молитві.

Наступною локацією зустрічі стала Красна площа. Учасники зібрання вшанували загиблих воїнів АТО і учасників Революції гідності, поклавши квіти до оновлених меморіальних стел. А після цього, взявшись один з одним за руки, члени сімей загиблих, волонтери, владці й усі небайдужі «живим ланцюжком» склали на Красній площі контур зображення карти України. «Біда не зламала! Біда об’єднала!», – ствердили вони, ставши учасниками однойменного флешмобу.

Продовжилася всеукраїнська акція «Єдина родина України» в обласному драматичному театрі ім. Т.Г. Шевченка. Учасники заходу оглянули виставку «Блокпост пам’яті», також увазі громади була представлена експозиція «День Перемоги» – фотографії з сімейних архівів загиблих воїнів АТО, присвячені зв’язку поколінь захисників Батьківщини.

Офіційна частина заходу розпочалася демонстрацією відеоролика про «Єдину родину Чернігівщини» та волонтерів.

Голова облдержадміністрації Валерій Куліч у промові висловив шану землякам, які мужньо захищають мирне життя рідної країни. Він вклонився родинам воїнів-героїв, які загинули, відстоюючи суверенітет нашої держави. Слова вдячності прозвучали й на адресу волонтерів, чия допомога для армії та родин бійців у скрутний для країни час є неоціненною.

«Разом ми зробимо все можливе, щоб жертви наших синів не були марними, щоб мир і спокій запанували на нашій землі, – запевнив Валерій Куліч. – До акції долучилися родини з усіх регіонів України. А історія доводить, що тільки разом, підтримуючи один одного, ми зможемо вистояти і відчути впевненість у майбутньому. Адже сила держави – у єдності її громадян».

Очільник області оголосив хвилину мовчання в пам’ять про загиблих воїнів. З нагоди 25-ї річниці незалежності України він вручив державні нагороди рідним загиблих воїнів – посмертно. Переповнений зал стоячи вшанував пам’ять героїв.

Звернулися до учасників заходу також голова Чернігівської обласної ради Ігор Вдовенко та Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

Сум за загиблими бійцями, а також слова шани героям та підтримки їхнім родинам прозвучали з вуст Петра Юрченка з селища Народичі Житомирської області, Батуринського міського голови Леоніда Душі та голови Заліщицької міської ради Тернопільської області Алли Квач, які втратили своїх синів на неоголошеній війні проти України. Проникливі поетичні рядки своєму загиблому нареченому присвятила Надія Ємець із Тернопільщини.

Мама загиблого бійця АТО, представниця громадської організації «Єдина родина Чернігівщини» Людмила Житнікова зачитала хвилююче звернення матерів України до матерів Росії.

Наприкінці патріотичної концертної програми координатор Єдиного волонтерського центру Ірина Березинець від імені всіх громадських організацій, долучених до проведення акції, висловила слова щирої вдячності загиблим бійцям і їхнім сім’ям та шани тим, хто сьогодні самовіддано захищає Україну.

На завершення всі учасники Всеукраїнської акції «Єдина родина України» спільно виконали Державний гімн України.

Орденом «Богдана Хмельницького» ІІІ ступеня нагороджено (посмертно)

Барановського В’ячеслава Миколайовича – капітана.

Орденом «За мужність» ІІІ ступеня нагороджено (посмертно):

Бадуненка Сергія Івановича – солдата;

Грищенка Анатолія Володимировича – старшину;

Сороку Івана Івановича – старшого солдата.


Прес-служба облдержадміністрації