back

Один день — безліч питань. Робоча поїздка Леоніда Сахневича на Бахмаччину

19-08-2016 | 14:37

Розвиток соціальної сфери та підтримка сільгоспідприємництва на селі — одне з головних завдань влади. З метою ознайомлення з існуючими проблемами та перевірки виконання уже наданих доручень у цих сферах, перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич та в.о директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Крапивний відвідали Бахмацький район.

Якісна медицина та освіта за допомоги Державного фонду регіонального розвитку

Леонід Сахневич разом з представниками місцевої влади, зокрема головою Бахмацької РДА Віктором Міщуком, оглянув довгобуд району — школу у селі Григорівка.

У кінці 1993 року поруч старої школи почалося будівництво нової двоповерхової установи, яке потім було надовго зупинено. Роботи відновилися у 2011 році, втім до завершення так і не дійшло.

Після ознайомлення зі станом будівлі, Леонід Сахневич зазначив, що роботи найближчим часом відновляться, адже планується, що ця школа стане опорною. Наразі учні перебувають у класах, збудованих ще у 1905 році.

Новий освітній заклад скоро з’явиться і для найменших бахмачан. Для цього мають реконструювати приміщення колишнього МРЕВ ДАІ. Найближчими днями розпочнеться процедура передачі будівлі на баланс міста.

У закладі планують розмістити близько 60 дошкільнят.

Минулоріч за кошт Державного фонду регіонального розвитку у Бахмацькому районі ремонтували стоматологічну поліклініку, зараз же плануються роботи з реконструкції Центру сімейної медицини.

Обговорили представники обласної та районної влади і перспективу залучення коштів для реконструкції й інших об’єктів соціальної інфраструктури.

За аграріями село

Бахмацький район — один з небагатьох в області, що може похвалитися розвитком як рослинництва, так і тваринництва. Сільгоспвиробники не лише значно покращують економіку регіону, а й допомагають розвитку територій, де розташовані їх потужності.

У ході робочого візиту до району Леонід Сахневич відвідав п’ять сільгосппідприємств: ТОВ «Чернігівська м’ясна компанія», ТОВ СП «Агродім», ТОВ «Агрофірма ім. Шевченка», приватне сільськогосподарське підприємство «Авангард», приватне сільськогосподарське підприємство «Пісківське».

Цікаво, що підприємці відходять від одного виду діяльності – лише вирощування худоби. Вони налагоджують і систему переробки: відкривають пекарні, комбікормові комбінати, ковбасні та сирні цехи.

Втім, місцевим аграріям теж потрібна підтримка.

Зокрема, товариство «Чернігівська м’ясна компанія», що реалізує свинину, у зв’язку зі спалахами африканської чуми свиней не може належним чином збувати свою продукцію.

Серед пропозицій до влади — переглянути механізм визначення лінії зони карантину під час хвороби. Ще одним шляхом вирішення цієї проблеми є впровадження єдиного лабораторного дослідження на підприємствах у зоні ризику, що дозволить з впевненістю говорити про безпечність товару.

Зазначали сільгоспвиробники про необхідність придбання стаціонарного крематорію — для безпечної і найбільш зручної утилізації тварин природного падежу.

Варто зауважити, що місцеві підприємці говорять про повне взаєморозуміння та співпрацю з районною владою.

Деякі аграрії похвалилися і здобутками, що отримали внаслідок загальнодержавної та обласної підтримки.

Так, приватне сільськогосподарське підприємство «Пісківське» за сприяння Регіонального фонду підтримки підприємництва в області змогло закупити необхідне обладнання: у 2014 році — лінію з переробки сої, у 2015 — технічну комплектацію сирного цеху.

Довідково: Регіональний фонд підтримки підприємництва в області забезпечує пряму взаємодію місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з підприємцями.

Фонд є інституцію, що здійснює фінансове забезпечення державної політики розвитку підприємництва відповідно до затверджених програм, застосовуючи механізм фінансово-кредитних відносин.

Перебуваючи на території Курінської громади, посадовці вшанували пам'ять загиблого учасника АТО — Віктора Кеслера.

Більше фото з сільгосппідприємств — на Фейсбук-сторінці облдержадміністрації.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації