back

Культурна галузь Чернігівщини підбила підсумки роботи в 2011 році

15-02-2012 | 16:17

15 лютого заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко взяв участь у розширеному засіданні колегії головного управління культури, туризму і охорони культурної спадщини облдержадміністрації, на якому підбили підсумки роботи закладів культури і мистецтв у 2011 році та окреслили завдання на 2012 рік.

Як зазначалося під час засідання, установи культури і мистецтв області протягом 2011 року забезпечили належний рівень культурного обслуговування населення, вирішення нагальних питань. Було проведено 86 централізованих культурно-мистецьких заходів.

На високому рівні проведені творчі звіти районів та міст Чернігова, Ніжина, Прилук «Живи, незалежна і сильна, і слався, єдина, в віках!», присвячених 20-річниці незалежності України.

Репертуар театрально-видовищних підприємств поповнився 22 новими виставами та 56 концертними програмами. Чернігівський народний хор отримав статус «академічний».

19 аматорських колективів взяли участь у міжнародних фестивалях в Росії, Білорусі, Болгарії, Чехії, Угорщини, Франції, Германії, Іспанії, Північному Кіпрі та Єгипті.

На фінансування установ культури, мистецтв та навчальних закладів з бюджетів всіх рівнів у 2011 році виконано 204,2 млн грн. (в тому числі культура і мистецтво – 180,9 млн грн., навчальні заклади - 23,3 млн грн), що на 5% більше ніж за 2010 рік і складає 6,2% від загальної суми видатків на соціально-гуманітарну сферу.

Здійснено ряд заходів по зміцненню матеріально-технічної бази закладів культури і мистецтв, проведено 263 капітальних та поточних ремонти, на що використано 4,6 млн грн.

За 2011 рік установами культури області отримано доходів від надання платних послуг та інших позабюджетних надходжень на суму 17,1 млн грн., що на 2,0 млн грн, або на 13,2 % більше ніж за 2010 рік.

Значна увага приділялась збереженню та розвитку музейної мережі. Тривали роботи з розбудови історико-археологічного музейного комплексу «Древній Любеч», музейно-меморіального комплексу «Лісоград».

За 2011 рік надано 4790 дозвільних документів, здійснені погодження землевідводів і проектів будівництва, матеріали забудови і будівництва по м.Ніжину на 432 та м.Чернігову на 491 об’єкти. Опрацьовано 107 звернень громадян.

Обстежено 637 відомих об’єктів культурної спадщини. Встановлено межі територій і закоординовано 45 археологічних об’єктів. За рішеннями Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при головному управлінні до Переліку об’єктів культурної спадщини занесено 232 щойновиявлені об’єкти. Підготовлено і передано до Міністерства культури України облікову документацію на 26 об’єктів археологічної спадщини для занесення їх до Державного реєстру нерухомих пам`яток України. Укладено 108 охоронних договорів на пам’ятки археології та переукладено 135 на пам’ятки історії та монументального мистецтва.

У своєму виступі Віктор Тканко відмітив, що головному управлінню, районним (міським) відділам і управлінням вдалося виконати головні завдання галузі, зосередивши чималі людські та матеріальні ресурси. Він детально зупинився на відповідному плані заходів, розробленим облдержадміністрацією в рамках проголошеного Президентом України 2012 рік – Роком культури та відродження музеїв. За його словами, цього року планується проведення спільної виїзної колегії Міністерства культури України та Чернігівської обласної державної адміністрації в Національному історико-культурному заповіднику «Гетьманська столиця» (м. Батурин); підписання Угоди про співпрацю в галузі культури між Міністерством культури АР Крим та головним управлінням культури, туризму і охорони культурної спадщини Чернігівської обласної державної адміністрації.

За підтримки обласної державної адміністрації у 2012 році відбудуться 6 нових фестивалів.

Віктор Тканко також поінформував про початок реконструкції чернігівського Дитинця, якою передбачаються ремонтно-реставраційні роботи на об'єктах Національного заповідника «Чернігів стародавній», впорядкування та облаштування території Валу. Також планується спорудження у місті Корюківка музейно-меморіального комплексу пам’яті жителів населених пунктів України, знищених фашистськими окупантами; створення Міжнародного історико-культурного центру «Слово о полку Ігоревім» у м. Новгород-Сіверський; внесення пропозицій до Міністерства культури України щодо створення Седнівської філії «Садиба Лизогубів» Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

«І саме від нас великою мірою залежить, яке місце посяде Чернігівщина у всеукраїнському просторі як культурний регіон з високим творчим потенціалом. Ця відповідальність вимагає великої праці і професійного ставлення всіх працівників галузі», - наголосив на завершення Віктор Тканко.

Управління у справах преси та інформації оболдержадміністрації