back

Реформування державної служби – вагома складова реформ, спрямованих на модернізацію держави

31-01-2012 | 18:42

31 січня заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Микола Стрілець провів навчання керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, працівників апарату облдержадміністрації на тему: «Реформування державної служби – вагома складова реформ, спрямованих на модернізацію держави».

В ході навчань начальник Управління державної служби Головдержслужби України в Чернігівській області Ірина Протченко ознайомила присутніх з ходом адміністративної реформи, проблемами та недоліками чинного законодавства у сфері державної служби, основними положеннями нового Закону України «Про державну службу», що вступить в дію з 1 січня 2013 року.

Вона, зокрема, відмітила, що реформа державної служби наблизить систему державного управління до європейських стандартів, модернізує і професіоналізує її, підготує до здійснення масштабних реформ, передбачених у Програмі «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».

Спеціалісти відповідних відділів апарату облдержадміністрації ознайомили учасників навчань з порядком заповнення нової декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 р. та особливостями організації проведення спеціальної перевірки відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

«Немає справи, облаштування якої було б важчим, виконання небезпечнішим, а успіх сумнівнішим, ніж заміна старих порядків новими. Ці слова італійського мислителя Нікколо Макіавеллі не зайве пам’ятати усім реформаторам, які приступають до важкої, почасти невдячної, та водночас вкрай необхідної справи модернізації тієї чи тієї сфери суспільних відносин. Надто, коли йдеться про державне управління, котре має бути консервативним у хорошому сенсі цього слова, щоб змінюючись зсередини, готувати підґрунтя для подальшого поступу, без якого не можливий динамічний розвиток суспільства», - зазначив Микола Стрілець, підсумовуючи сказане.

Також, він побажав усім присутнім терпіння та успіхів на шляху реформування.


Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації