back

Питання соціального захисту ветеранів Афганістану – один з пріоритетів соціальної політики

14-02-2012 | 11:34

15 лютого — День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, а 23 лютого відзначається День захисника Вітчизни. Ці дві дати об'єднує традиційне для українців шанобливе ставлення до людей, для яких захист інтересів своєї держави став головною справою життя.

Такими словами голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко розпочав зустріч з учасниками бойових дій на території інших держав та ветеранами Збройних Сил України та Радянської Армії.

Він наголосив: у часи смертельної небезпеки для рідної країни — у роки Великої Вітчизняної війни, пізніше у «гарячих точках» планети, вже за часів незалежної України з метою виконання миротворчих місій — ставали до зброї сильні та мужні чоловіки, здатні на героїчні вчинки заради своєї країни.

15 лютого минає 23 роки з дня виведення радянських військ з Афганістану. Однак трагічна для багатьох осиротілих сімей сторінка «афганської» війни остаточно не перегорнута — ще й дотепер наслідки цього військового конфлікту, через який пройшло понад 150 тисяч українців, впливають на долі його учасників, що повернулися до мирного життя, та долі сімей тих, хто не повернувся.

«Свято зберігаємо пам’ять про 115 наших земляків, які не повернулися з «афганської» війни. Ми ніколи не забудемо подвиги героїв. Їхні імена увічнені у назвах вулиць населених пунктів області. На могилах, пам’ятниках і обелісках учасникам війни — живі квіти. А в наших серцях — глибока вдячність за чесно виконаний громадянський та військовий обов’язок», - зазначив Володимир Хоменко.

За словами очільника області, ветерани війни в Афганістані — це яскраві приклади героїзму та сумлінного виконання бойових завдань. А ще — символ солдатського братерства та взаємовиручки, які у післявоєнний час допомагали адаптуватися до цивільного життя.

Створена учасниками війни Українська Спілка ветеранів Афганістану не лише захищає права «афганців», піклується про інвалідів та сім'ї загиблих товаришів, а й виступає одним з впливових чинників суспільно-політичного життя країни.

«Зі свого боку, керівництво держави сприяє діяльності Спілки, вживає заходів щодо поліпшення соціального захисту ветеранів, покращення якості їх оздоровлення та лікування.

Питання соціального захисту ветеранів Афганістану є одним з пріоритетів соціальної політики Президента України Віктора Януковича. Глава держави особисто контролює стан виконання соціальних програм, спрямованих на поліпшення матеріального становища воїнів-«афганців» та належне вшанування їхнього подвигу в суспільстві», - наголосив Володимир Хоменко.

У жовтні 2011 року за нашою ініціативою було розроблено та підписано Меморандуму про співпрацю між Чернігівською обласною державною адміністрацією та Чернігівським обласним відділенням Української Спілки ветеранів Афганістану. Цей документ став спільною декларацію про налагодження конструктивної роботи по підвищенню добробуту та захисту воїнів-афганців і членів сімей загиблих, вихованню у підростаючого покоління поваги та шанобливого ставлення до ветеранів.

За прикладом області, у багатьох районах та містах Чернігівщини було укладено аналогічні Меморандуми, що свідчить про серйозність намірів органів виконавчої влади щодо підтримки громадського руху ветеранів-інтернаціоналістів.

Звертаючись до ветеранів, голова облдержадміністрації висловив щиру подяку за мужність і стійкість у бойових умовах, за активну участь у розбудові держави в мирні часи, за вагомий внесок у патріотичне виховання молодого покоління.

«Впевнений, що натхненні вашим прикладом, солдати та офіцери Збройних сил України гідно виконуватимуть свій обов’язок та самовіддано захищатимуть Вітчизну», - наголосив він.

Керівник області також вручив відзнаки облдержадміністрації ветеранам війни, учасникам бойових дій на території інших держав та ключі від автомобілів людям, які свого часу ризикували своїм життям і здоров’ям і тепер заслуговують на особливу пошану й увагу від суспільства.

Присутніх також привітали голова обласної ради Анатолій Мельник та Чернігівський міській голова, голова Чернігівської обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану Олександр Соколов.

Прес-служба облдержадміністрації