back

Як попередити пожежі, говорили на прес-брифінгу в ОДА

08-08-2016 | 16:44

На частині території області наразі встановлено п’ятий, найвищий, клас пожежної небезпеки. Про це повідомив сьогодні, 8 серпня, під час щотижневого прес-брифінгу начальник Управління ДСНС в області Роман Гордовий.

Він зазначив, що цьогоріч вже сталося близько 250 пожеж. Переважно, горіла суха трава та сміття на відкритих місцевостях. У той же час зафіксовано 15 пожеж у лісових масивах та 4 загорання на торфовищах. Найнебезпечнішою виявилася лісова пожежа, що сталася в липні під час проведення стрільб на військовому полігоні в смт Гончарівському, коли її площа становила близько 20 гектарів. Значної шкоди наприкінці липня біля села Данівка Козелецького району нанесло загорання, яке охопила площу близько 40 гектарів внаслідок спалювання стерні. Через це окремими осередками загорілося і торфовище. Пожежі були своєчасно ліквідовані. Проте це вартувало матеріальних збитків, а також нанесло шкоди екосистемам області.

99% виникнення пожеж – через людську недбалість та безвідповідальність. У цьому переконані як головний рятувальник області, так і очільник обласного Управління лісового та мисливського господарства Андрій Пивовар та начальник Державної екологічної інспекції в області Леонід Бурковський.

Під час спілкування з журналістами вони акцентували увагу на найголовнішому – важливості недопущення виникнення пожеж, особистій відповідальності кожного за збереження природної зони.

Разом з тим під час прес-брифінгу було озвучено, що в області є достатній і людський, і технічний, і фінансовий ресурс задля подолання надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пожежами. Так, зокрема, у цілодобовому режимі чергування перебуває 200 осіб та 64 одиниці основної і спеціальної техніки від обласної служби надзвичайних ситуацій. Ще понад 170 осіб та майже 130 одиниць транспорту у разі необхідності можуть бути задіяні від місцевої пожежної охорони та добровільних протипожежних формувань. Місцевими органами влади створюється резерв паливно-мастильних матеріалів на цілі пожежогасіння.

За інформацією очільника лісового господарства Андрія Пивовара, є достатня кількість осіб лісової охорони. Для своєчасного виявлення лісових пожеж споруджено 33 спеціальних спостережних вежі до 45 метрів заввишки, 28 з яких вже обладнано системами відеоспостереження. Зараз опрацьовується питання придбання безпілотника для більш якісного відстеження лісів на предмет попередження пожеж.

Як повідомив Леонід Бурковський, працівниками екологічної інспекції разом з громадськими інспекторами щотижня проводяться рейдові перевірки щодо недопущення самовільного випалювання стерні, луків, пасовищ. Проте, як показує практика, штрафів, передбачених за таке випалювання, недостатньо для профілактики виникнення пожеж.

У першу чергу, має бути відповідальне відношення кожного жителя області до навколишнього середовища. Саме з таким закликом і звернулися до громадян учасники прес-брифінгу.

Зі свого боку, вони запевнили в оперативності реагування відповідних служб у разі виникнення надзвичайних ситуацій.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації