back

Об’єднані територіальні громади реалізовують інфраструктурні проекти за рахунок субвенції з держбюджету

02-08-2016 | 16:12

Більше 80% коштів державної субвенції вже розподілено між проектами розвитку інфраструктури об’єднаних територіальних громад.

Про це повідомив Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, відкриваючи чергове засідання комісії з розгляду поданих об’єднаними громадами заявок на інфраструктурні проекти, які можуть реалізовуватися за кошти субвенції з державного бюджету.

– У багатьох селах і містах об’єднаних громад вже йде реалізація інфраструктурних проектів за підтримки держави. Там ремонтують дитсадки, школи, водогони, купують комунальну техніку, відкривають ЦНАПи тощо. Там люди бачать, що недаремно прийняли рішення про об’єднання. Але, на жаль, є і такі громади, які через брак досвіду, фахівців чи з інших причин усе ще не квапляться з подачею заявок на інфраструктурні проекти. Вони мають розуміти, що часу на використання коштів субвенції усе менше. Кожна невикористана гривня – це втрата можливостей для розвитку, це невиправдані очікування виборців, мешканців громади, – зазначив В’ячеслав Негода.

Станом на 1 серпня загалом до Мінрегіону надійшло вже 936 проектних заявок від 151 об’єднаної територіальної громади на інфраструктурні проекти, які будуть реалізовані за рахунок державної субвенції. Загальна сума реалізації поданих проектів становить близько 805 мільйонів гривень (~80 % розміру субвенції).

Проте більша частина коштів субвенції все ще залишається без проектних заявок у Рівненській області (не використано 13,5 мільйона гривень з 25,3 мільйона). Взагалі не надходило заявок від Київщини. Значний залишок невикористаної субвенції у Хмельницькій області – 86 мільйонів гривень, Полтавській – майже 20 мільйонів гривень, Одеській – 17,6 мільйона, Тернопільській – 16,7.

Показник нерозподіленої субвенції по Чернігівській та Львівській областях – майже по 12 мільйонів гривень.

Комісією Мінрегіону вже погоджено 19 проектних заявок від Чернігівщини на суму майже 20 мільйонів гривень (при загальній субвенції для області – 31,6 мільйона). Парафіївська, Макіївська, Кіптівська, Деснянська об’єднані територіальні громади вже почали освоєння коштів.

Чернігівська ОДА наразі опрацювала та погодила ще 5 заявок від територіальних громад на суму близько 4 мільйонів гривень, які найближчим часом буде подано на розгляд профільної комісії Мінрегіону. Тож залишається опрацювати проектні заявки ще на 7 мільйонів, щоб використати можливість покращити інфраструктуру об’єднаних територіальних громад за рахунок коштів держбюджету.

Як зазначалося раніше, у 2016 році з Державного бюджету об’єднаним територіальним громадам на розвиток інфраструктури передбачено субвенцію у розмірі 1 мільярд гривень. Кошти субвенції розподіляються між 159 об’єднаними громадами за чіткою формулою: в залежності від кількості сільського населення і площі громади. Це від 960 тисяч гривень для найменшої об’єднаної громади до 23 мільйонів — для найбільшої.


За інформацією Міністерства регіонального розвитку,
будівництва та житлово-комунального господарства України
та Департаменту житлово-комунального господарства,
регіонального розвитку та інфраструктури