back

Відбулося розширене засідання колегії управління освіти і науки облдержадміністрації

16-02-2012 | 16:14

16 лютого на базі Чернігівського вищого професійного училища побутового обслуговування відбулося розширене засідання колегії управління освіти і науки облдержадміністрації.

У роботі колегії взяв участь заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко, в.о. ректора Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського Володимир Тандура начальники відділів освіти райдержадміністрацій, управлінь освіти міських рад, директори обласних ліцеїв, обласних позашкільних закладів, шкіл-інтернатів, професійно-технічних навчальних закладів, директор Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу ім. І.Я.Франка.

Учасники засідання розглянули ряд актуальних питань, пов’язаних з розвитком освітньої галузі в регіоні, зокрема, питання рівня сформованості ІКТ-компетенцій учасників навчально-виховного процесу загальноосвітніх навчальних закладів області.

Інформуючи присутніх про застосування інформаційно-комунікаційних технологій в процесі навчання, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Анатолій Заліський зазначив, що ІТ-технології вже стали невід’ємною складовою в навчально-виховному процесі.

В області є яскраві приклади інтенсивного використання даного роду технологій у роботі з дітьми. Значних результатів у цій сфері досягли, зокрема, навчальні заклади м. Прилуки та Бобровицького району.

Представники навчальних закладів поділилися власним досвідом, акцентуючи увагу на тому, що сучасній школі потрібен педагог, який сам має сформовані компетентності в галузі інформаційно-комунікаційних технологій, здатний до використання електронних навчальних матеріалів та відповідних програм у навчальному процесі.

Виносилися на розгляд учасників колегії і питання забезпечення згідно з обласною програмою загальноосвітніх навчальних закладів області ліцензійними електронними засобами навчального призначення і мультимедійним обладнанням на 2011 – 2016 роки та питання викладання української мови у загальноосвітніх навчальних закладах, яка є обов’язковим предметом як при складанні державної підсумкової атестації в 4-му, 9-му, 11-му класах, так і при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання.

Начальник управління освіти і науки ОДА наголосив на тому, що для підвищення рівня оволодіння учнями українською мовою необхідно розширювати мережу профільних класів української філології, класів з поглибленим вивченням української мови і літератури, продовжувати впровадження предметних факультативів, гуртків, проводити роботу щодо заохочення школярів до участі у Всеукраїнських та Міжнародних учнівських конкурсах, написанні наукових робіт, що, в значній мірі, сприятиме підвищенню рівня вивчення української мови.

Важливим питанням, яке розглядалося під час засідання колегії, було питання стану підліткової злочинності і правопорушень в закладах освіти області.

За словами начальника відділу розвитку дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти управління освіти і науки ОДА О.Саранович, для вирішення цих проблем необхідно провести серйозний моніторинг причин зростання підліткової злочинності на рівні кожного відділу (управління) освіти, кожного навчального закладу, педагогічного колективу. На її думку, необхідно не просто проаналізувати, а вжити дієвих заходів щодо активізації роботи перш за все районних, міських, шкільних психологічних служб з дітьми, схильними до правопорушень та бездоглядності, із сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах. Посилити контроль за відвідуванням учнями навчальних занять, налагодити чітку роботу рад профілактики із залученням до її діяльності досвідчених педагогів, дільничних інспекторів, спеціалістів служб у справах дітей, лікарів, сільських голів, лідерів учнівського самоврядування, представників батьківської громадськості тощо.

Підсумовуючи результати засідання колегії управління освіти і науки облдержадміністрації, Віктор Тканко наголосив на тому, що питання оновлення існуючого парку комп’ютерної техніки, поповнення мультимедійними проекторами, інтерактивними дошками, електронними засобами навчального призначення залишається актуальним.

«Багато вже зроблено, але ще більше треба зробити в напрямку впровадження ІКТ, які мають значно полегшити роботу вчителя. Ми повинні активно працювати над забезпечення освітніми інформаційними електронними ресурсами, комунікаційним обладнанням освітніх установ, підключенням їх до мережі Інтернет з використанням сучасних технологій», - зазначив він.

Важливим, за його словами, залишається збереження і примноження наших скарбів, серед яких українська мова займає особливе місце. Необхідно активізувати роботу щодо розповсюдження кращого педагогічного досвіду, а саме з української мови і літератури, на сторінках періодичних видань.

Коментуючи ситуацію щодо стану підліткової злочинності і правопорушень в закладах освіти області, Віктор Тканко відмітив, що складна ситуація в підлітковому середовищі потребує постійної зайнятості дітей в позаурочний час.

«Саме позашкілля має стати засобом відволікання учнівської молоді від негативного впливу вулиці, порятунку від самотності, виправлення вже набутого негативного досвіду поведінки. Необхідно використати усі можливості позашкільних навчальних закладів: достатню матеріально-технічна базу, творчість потужних педагогічних колективів, і головне – їх досвід у роботі з дітьми з девіантною поведінкою», - наголосив він.

«Вирішити поставлені завдання можливо за умови тісної співпраці органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, конкретної спільної роботи у цьому напрямку педагогічних, учнівських колективів навчальних закладів та батьківської громадськості», - додав Віктор Тканко.

За результатами колегії готується відповідне рішення.


Управління у справах преси та інформації оболдержадміністрації