back

Про легалізацію бізнесу та підготовку кадрів робочих професій – на координаційній раді в ОДА

29-07-2016 | 12:49

Як захистити права працюючого населення та боротися з «тіньовим» бізнесом, говорили вчора, 28 липня, на засіданні обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва.

Зібрання проводив перший заступник голови ОДА Леонід Сахневич – він же заступник голови координаційної ради. Керівники обласних підприємств, господарств, профспілкових організацій мали можливість задати запитання представникам департаментів економічного розвитку і соціального захисту населення, а також фіскальної служби та центру зайнятості.

У ході засідання активно обговорювалися питання діяльності підприємств, сплати податків, легалізації найманої праці та суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність без державної реєстрації. Темами розмови також були підвищення рівня заробітної плати найманих працівників, недосконалість у законодавстві про підприємництво.

Учасники наради висловили свої пропозиції щодо подолання «тіньового» бізнесу. А це, зокрема, збільшення мінімальної заробітної плати, обмеження незаконної торгівлі та накладання відповідних штрафів, створення ліберальної системи оподаткування та пошук методів заохочення населення працювати легально.

Обласна державна адміністрація працює над усуненням адміністративних бар’єрів та створенням сприятливих умов для ведення бізнесу в області. Ми відкриті до співпраці, готові спільно відпрацювати пропозиції щодо вирішення проблемних питань, - зауважив Леонід Сахневич.

Говорили також про важливість підготовки і навчання кадрів робочих професій. Зокрема, директор обласного центру зайнятості Лідія Падалко повідомила, що кожного року близько 4 тисяч громадян, які перебувають на обліку в центрі зайнятості, перенавчаються та отримують виробничі професії з можливістю подальшого працевлаштування.

Крім того, піднімалося питання щодо створення в області Агенції регіонального розвитку Чернігівщини. Домовилися, що з цього приводу будуть напрацьовані конкретні пропозиції.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації