back

Українська влада єдина в своєму прагненні мати єдину помісну православну церкву – Президент на зустрічі з представником Вселенського Патріархату

29-07-2016 | 08:20

Президент України провів зустріч з представником Вселенського Патріархату при Всесвітній раді церков, архієпископом Тельміським Іовом.

Глава Української держави подякував Вселенському Патріарху за увагу, яку Константинопольська православна Церква-Матір приділяє питанню єдиної помісної церкви в Україні. Президент особливо відзначив той факт, що Вселенський Патріархат прийняв до розгляду звернення Верховної Ради України щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні та сформував комісію, яка вже розпочала вивчення цього питання. При цьому Президент висловив сподівання, що враховуючи ситуацію, яка склалася в нашій країні, ця комісія не буде затягувати свою роботу.

Президент запевнив високого гостя в тому, що українська влада єдина в своєму прагненні і своєму бажанні мати єдину помісну церкву та зазначив, що це питання набуває ще більшої актуальності на тлі значних глобальних потрясінь та викликів.

«Треба просто допомогти вірянам реалізувати прагнення щодо єдиної церкви», - сказав Петро Порошенко.

В свою чергу, високоповажний представник Вселенського Патріархату архієпископ Іов поінформував Президента щодо роботи комісії та розгляду питання щодо створення автокефальної української православної церкви.

«І хоча церква і держава відділені, церква і держави мають співпрацювати», - зазначив архієпископ Іов.

Архієпископ Тельміський передав Президентові вітання від імені Святішого Вселенського Патріарха Варфоломія І та від усієї Константинопольської Матері-Церкви та запевнив в тому, що Вселенський Патріарх бажає допомогти Україні.

Співрозмовники також обговорили роль держави та церкви в питанні запобігання використання релігійного чинника задля дестабілізації ситуації в Україні.

Президент наголосив на тому, що завданням влади було не дати можливості спровокувати міжрелігійні і міжконфесійні конфлікти та висловив задоволення тим, як у ці дні спрацювали правоохоронні органи і «не дали нікому загострити ситуацію».

Петро Порошенко також привітав Вселенський Патріархат з успішним проведенням Вселенського Православного Собору, який минулого місяця відбувся на Кріті. «Я думаю, що це затвердило і укріпило авторитет Його Всесвятості в православному світі», - сказав Президент та назвав цей Собор «абсолютно новим явищем, яке представляє в правильному вимірі ситуацію у Вселенському Православ’ї».

Прес-служба Президента України