back

У Державному архіві області відкрито виставку «Храми землі Чернігівської»

28-07-2016 | 15:47

Учора, 27 липня, до Дня хрещення Київської Русі – України Державний архів Чернігівської області розпочав експонування фотодокументальної виставки «Храми землі Чернігівської».

Виставка вперше об’єднала документи, присвячені перлинам храмової архітектури – Спасо-Преображенському собору та Катерининській церкві в Чернігові, собору Різдва Богородиці в Козельці.

Ці храми є не тільки зразками культових споруд князівської та козацької доби, але й свідками багаточисельних історичних подій – міжкнязівських усобиць, козацької звитяги тощо.

Представлені на стендах різноманітні документи розповідають про історію будівництва храмів, їх ремонтів, відродження після пожеж та бомбардувань у роки Другої світової війни, періоду забуття та повернення віруючим.

Поряд із більш ніж 30 документами розміщено майже 20 світлин, що передають красу і велич храмів, їх домінантне значення – Спасо-Преображенського собору для Валу, Катерининської церкви для південних воріт міста Чернігова, собору Різдва Богородиці в Козельці як причетність Чернігівської землі до історії гетьманства.

Трагічні, але водночас оптимістичні долі храмів, історію яких відтворено за допомогою документів, вчать нас сьогодні тому, що тільки спільними зусиллями, а не міжусобною ворожнечею, з вірою на краще можливо побудувати сильну незалежну державу – Україну.

Сьогодні ж з нагоди великого свята Дня хрещення Київської Русі – України у Борисо-Глібському соборі Академічний камерний хор імені Д. Бортнянського провів концерт духовної музики.Департамент інформаційної діяльності та

комунікацій з громадськістю облдержадміністрації