back

Підбито підсумки роботи інформаційної сфери області у 2011 році

14-02-2012 | 14:10

14 лютого заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко взяв участь у розширеному засіданні колегії управління у справах преси та інформації облдержадміністрації, на якому підбили підсумки роботи інформаційної галузі області в 2011 році та окреслили пріоритетні завдання на 2012 рік. У роботі колегії взяли участь представник Національної ради з питань телебачення і радіомовлення в Чернігівській області Леонід Мельник, голова обласної організації НСЖУ Анатолій Тютюнник, редактори комунальних друкованих ЗМІ, керівники телерадіокомпаній області, керівники поліграфічних підприємств.

Про підсумки роботи управління у справах преси та інформації ОДА у 2011 році поінформував присутніх в.о. начальника управління Дмитро Никоненко. Він зокрема зазначив, що впродовж минулого року спостерігався поступальний розвиток інформаційної сфери Чернігівщини, насамперед у розвитку цифрового ТБ, інтернет-видань, упорядкуванні взаємовідносин між владою та ЗМІ.

Управління у співпраці зі ЗМІ здійснює всі можливі заходи, які дозволяють ефективно і якісно реалізовувати Закон України «Про доступ до публічної інформації».

Також Дмитро Никоненко відмітив, що з метою налагодження більш активного спілкування органів влади з населенням області, оперативного інформування про події соціально-економічного і суспільно-політичного життя діє «Програма висвітлення діяльності обласної державної адміністрації та обласної ради засобами телерадіомовлення в Чернігівській області». У 2011 році були заплановані видатки на цю програму у розмірі 120 тис. грн. У минулому році ці кошти були повністю використані за призначенням – на надання телекомунікаційних послуг з виготовлення і трансляції в ефірі ОДТРК (100 тис. грн.), ТРК «Ніжинське телебачення» (10 тис. грн.), ТК «Прилуки» (10 тис. грн.) телерадіопрограм, у яких висвітлювалась діяльність облдержадміністрації та обласної ради.

Як зазначив в.о.начальника управління, у 2011 році було проведено 26 прес-конференцій голови облдержадміністрації Володимира Хоменка.

За результатами моніторингу критичних матеріалів, розміщених у друкованих та інтернет-виданнях управлінням підготовлено 36 доручень голови облдержадміністрації.

Протягом 2011 року проведено 23 засідання прес-клубу «Ділове слово» управління у справах преси та інформації ОДА, присвячених, зокрема, питанням реформування пенсійної системи, державній політиці з подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, соціальному захисту дітей в області, усиновленню, профілактиці ВІЛ-інфекції/СНІДу тощо.

З метою привернення уваги редакцій ЗМІ області до суспільно-важливих тем економічного, соціального, гуманітарного характеру протягом звітного періоду їм було надіслано 28 листів-рекомендацій, що стосувалися 104 тем.

У цілому, протягом звітного періоду в друкованих ЗМІ області було оприлюднено понад 900 матеріалів, присвячених висвітленню діяльності обласної влади.

23 грудня 2011 року на засіданні 6-ї сесії Чернігівської обласної ради 6-го скликання була затверджена обласна Програма підтримки розвитку інформаційно-видавничої сфери Чернігівщини на 2012–2015 роки. Її головні завдання: сприяння поліпшенню можливостей для забезпечення реалізації на території області державної інформаційної політики; підтримка розвитку друкованих і електронних ЗМІ; стимулювання книговидавничої та виставкової діяльності; піднесення престижності та суспільної значимості праці журналістів, письменників; задоволення потреб споживачів інформації з особливими потребами через сурдопереклад на обласному телебаченні.

Відмітив Дмитро Никоненко й конструктивну співпрацю управління з громадськими організаціями журналістів – ОО НСЖУ і Асоціацією регіональних ЗМІ, яка, на його думку, є надзвичайно корисною та важливою, оскільки допомагає, спираючись на європейський досвід, глибше зрозуміти, яким чином мають забезпечуватися права кожного на інформацію.

Під час обговорення інформації Дмитра Никоненка учасники колегії порушили ряд актуальних питань щодо соціального захисту журналістів, взаємовідносин між засновниками та комунальними ЗМІ, фінансування районних газет тощо.

Заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко у своєму виступі коротко зупинився на основних моментах подальшого розвитку соціального партнерства влади і ЗМІ, співпраці із журналістською спільнотою у вирішенні тих завдань, які ставить перед нами Президент України Віктор Федорович Янукович.

Користуючись нагодою, він звернувся до представників місцевих ЗМІ з проханням, щоб ті активніше висвітлювали проблемні питання, які порушуються під час проведення сходів жителів сільських територіальних громад.

«Отже, нам спільно слід доносити до людей, що в центрі уваги влади – громадянин, його права, свободи і можливості, його робота і соціальне забезпечення, що ми крок за кроком, поступово стаємо на шлях сталого економічного розвитку нашої держави, який передбачає покращення життя людей», - підкреслив Віктор Тканко.

Заступник голови облдержадміністрації акцентував увагу на тому, що саме через ЗМІ різних форм власності області влада інформує населення районів і міст, про ключові пріоритети, які обрано на цей рік, це – забезпечення фіскальної і монетарної стабільності, дерегуляція підприємницької діяльності, створення основ для запровадження аграрного ринку, продовження процесів приватизації, реформування енергетичного ринку, системи соціальних пільг, системи медичного забезпечення, паливно-енергетичного комплексу, земельна реформа (проведення інвентаризації земельних ресурсів та розмежування земель державної та комунальної власності), виконання національних проектів та інше.

«Ми налаштовані на подальше взаємовідповідальне партнерство влади і засобів масової інформації», - на завершення наголосив Віктор Тканко.

Він також повідомив про підготовлений проект розпорядження голови ОДА щодо проведення 12-го фестивалю журналістів регіональних ЗМІ «Золотий передзвін Придесення» та запросив усіх спільно взятися за підготовку його заходів.


Додаток:

Інформаційна довідка «Про підсумки роботи управління у справах преси та інформації Чернігівської облдержадміністрації у 2011 році та основні завдання на 2012 рік»

Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації