back

Завдання з протидії пожежам на торфовищах визначили на засіданні оперативного штабу

15-07-2016 | 18:15

Сьогодні, 15 липня, у приміщенні ДСНС України під головуванням Віце-прем’єр-міністра, Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка відбулося засідання міжвідомчого оперативного штабу державної комісії з питань ТЕБ та НС.

Питання, що розглядалися – аналіз ситуації протидії пожежам на торфовищах у 2015 році та заходів їх попередження і ліквідації у 2016. У режимі відоеконференції, в залі Управління ДСНС в області до засідання долучилися голова Чернігівської облдержадміністрації Валерій Куліч, начальник УДСНС в області полковник служби цивільного захисту Роман Гордовий, керівники задіяних обласних департаментів, відомств і управлінь.

Голова ДСНС України Микола Чечоткін зазначив, що ситуація з пожежами на торфовищах у 2015 році була найскладнішою за останні десятиліття. Протягом тогорічного пожежонебезпечного періоду було зафіксовано зростання кількості торф’яних пожеж у 3,2 разу, а площа, пройдена вогнем, збільшилася у 3,6 разу.

«У 2016 році завдяки своєчасно вжитим заходам та спільним зусиллям ДСНС, Міністерством екології та органів влади вдалося зменшити кількість пожеж на торфовищах у 3,2 разу. Необхідно розподілити відповідальність у кожному відомстві та органі влади, визначити завдання щодо захисту природних екосистем від пожеж на торфовищах – це задача реальна і знаходиться в межах нашої компетенції і можливостей», – зазначив голова ДСНС України.

За прогнозами Укргідрометцентру, по всій території країни очікується утримання надзвичайної (5 класу) та високої (4 класу) пожежної небезпеки. «У цих умовах основними шляхами покращення пожежної обстановки у природних екосистемах України в цілому є здійснення цілодобового моніторингу пожеж, підтоплення торфовищ, утримання їх у зволоженому стані та проведення профілактично-роз’яснювальної роботи серед населення», – зауважив Геннадій Зубко.

Голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч під час своєї доповіді зазначив, що за рахунок наповнення меліоративних каналів водою значно знижено ризик виникнення торф'яних пожеж. Усіма задіяними службами області заходи з протидії пожежам у лісах та на торфовищах вживаються на належному рівні.

На завершення голова ДСНС України звернувся до громадян із проханням дотримуватися правил пожежної безпеки, особливо – під час вихідних днів: відпочивати лише у відведених для цього місцях і в разі виникнення пожежі негайно повідомляти Службу порятунку за номером «101».


Прес-служба облдержадміністрації

за повідомленням Управління ДСНС у Чернігівській області