back

Актуальні питання житлово-комунального господарства області розглянули на нараді

24-02-2012 | 15:30

24 лютого перший заступник голови облдержадміністрації Станіслав Прокопенко провів нараду з керівниками головного управління житлово-комунального господарства ОДА та теплопостачальних підприємств області.

Учасники наради розглянули низку питань щодо розрахунків за спожитий газ у опалювальному періоді 2011-2012 років; рівня оплат за отримані послуги з теплопостачання; фінансово-економічної діяльності підприємств; впровадження засобів обліку теплової енергії; проведення енергетичних аудитів та переобладнання котелень на використання альтернативних видів палива.

Відкриваючи засідання, Станіслав Прокопенко зазначив, що за підсумками роботи у 2011 році Чернігівська область вперше зайняла десяте місце по Україні, в тому числі 6 місце по блоку житлово-комунального господарства. На його думку, такі показники треба утримати й у поточному році.

У ході наради начальник головного управління житлово-комунального господарства ОДА Віктор Геращенко охарактеризував рівень оплат всіх категорій споживачів за теплопостачання, впровадження в області засобів теплової енергії та процес переобладнання котелень на альтернативні види палива. За його словами, з початку опалювального сезону підприємствами теплоенергетики було спожито газу на загальну суму 264 млн.грн., сплачено за спожитий газ – 162 млн.грн., рівень сплати складає 46,2%.

Рівень оснащення теплопостачальних підприємств області засобами обліку становить 76,6%. Протягом опалювального сезону 2011-2012 років було встановлено 128 одиниць обліку. До його кінця необхідно встановити ще 38 засобів обліку.

Щодо впровадження альтернативних видів палива, то Віктор Геращенко повідомив, що протягом 2012 року планується переведення з газу на пелети, щіпу, тирсу, брикети 4 котелень: у Городні (котельня школи-інтернату), у Новгороді-Сіверському і Щорсі (котельні дитячих садочків), Семенівці (котельня ЦРЛ). Також планується розпочати будівництво котельної по вулиці Індустріальній у Чернігові, яка працюватиме на природному і полігонному газах. Керівники трьох теплопостачальних підприємств області – ВАТ «Облтеплокомуненерго», ТОВ «НіжинТеплоМережі» і КП «Прилуки тепловодопостачання» поінформували про фінансово-економічну діяльність своїх підприємств та виконання доручення Президента України від 22.08.2011 «1-1/1844 в питанні проведення енергетичних аудитів.

Підсумовуючи результати наради, Станіслав Прокопенко наголосив на важливості виконання розглянутих питань та поставив завдання керівникам теплопостачальних підприємств розробити графіки сплати за спожитий газ, у березні місяці рівень сплати довести до 100% споживання, підготувати схеми теплопостачання і провести повний аудит до 01.06.2012 року та продовжити переобладнання і модернізацію котелень.

За результатами наради готується відповідне протокольне рішення.
Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації