12-07-2016 | 15:12
Бюджетні призначення за шість місяців поточного року (за оперативними даними Департаменту фінансів облдержадміністрації) виконано на 140,8% (загальний фонд – на 140,6%, спеціальний фонд – на 157,5%). Всього до місцевих бюджетів надійшло 1 432,5 мільйона гривень.
У порівнянні з відповідним періодом минулого року (у зіставних умовах) доходи бюджету зросли на 498,5 мільйона гривень або на 53,4%.
Найбільша частка надходжень — від податку на доходи фізичних осіб та плати за землю. Першого зібрано 779,1 мільйона гривень, другого — 229,7 мільйона. Обидва показники перевищують минулорічні та заплановані на перше півріччя поточного року.
Фінансові бюджетні ресурси в області передовсім спрямовують на виплати за захищеними статтями — понад 90%, в тому числі на зарплату — 83%.
Проте цього недостатньо. Станом на 01 липня заборгованість з виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ становить 125,4 мільйона гривень.
Затримки з виплатою заробітної плати пояснюються обмеженістю у місцевих бюджетах області власних доходів, загальною незбалансованістю бюджетів, а також тим, що обсяги освітньої і медичної субвенцій з державного бюджету не враховують реальну потребу в коштах на здійснення видатків установами освіти і охорони здоров’я.
Так, Законом „Про Державний бюджет України на 2016 рік” обсяг освітньої субвенції у січні-червні для бюджетів міст обласного значення, районів і об’єднаних територіальних громад передбачений у сумі 546,5 мільйона гривень при потребі 637,2 мільйона гривень. На медичну галузь заплановано на січень-червень 327,1 мільйона гривень, що менше фактичних видатків лише із заробітної плати та енергоносіїв на 70,5 мільйона.
Заборгованість з оплати праці погашається по мірі надходження власних доходів місцевих бюджетів, базової дотації, освітньої та медичної субвенцій з державного бюджету. Це питання перебуває під постійним контролем і увагою органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
За інформацією Департаменту фінансів облдержадміністрації.